ΑθλητικάΚαστοριά

Σειρά φωτογραφιών και βίντεο από τη νέα νίκη της Καστοριάς στη Γέφυρα

Ακάθεκτη η Καστοριά: ΚΣ Γέφυρας – ΑΣ Καστοριάς 74-85

Δεν τη σταματά τίποτα. Η Καστοριά πέρασε και το εμπόδιο της Γέφυρας, επικρατώντας με 85-74, διευρύνοντας το σερί νικών της σε 16-0.

Σ’ έναν αγώνα που κύριο χαρακτηριστικό του ήταν το πολύ δυνατό παιχνίδι στα όρια του αντιαθλητικού από τους παίκτες της Γέφυρας, η ομάδα της Καστοριάς κατάφερε να πετύχει άλλο ένα μεγάλο διπλό.

Στο 1ο ημίχρονο, οι παίκτες της ομάδας μας προσπάθησαν να προσαρμοστούν στις πολύ δυνατές μονομαχίες και στο πολύ σκληρό παιχνίδι. Με επιμέρους σκορ 1ου δεκαλέπτου 17-20και ημιχρόνου 41-45, στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ, κατάφερε να καθορίσει τη μοίρα και αυτού του αγώνα (σκορ 3ου δεκαλέπτου 55-69) και στο 4ο δεκάλεπτο κάνοντας σωστή διαχείριση, έφτασε σε άλλη μια νίκη με τελικό σκορ 74 – 85.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες της ομάδας μας για την πολύ καλή εμφάνισή τους και την επίτευξη μιας ακόμη μεγάλης νίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-20, 41-45, 55-69, 74-85
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας
Κ.Σ.Γέφυρας (Τουλούμης): Κρομήδας 12, Δανάκης, Βάσκος 5 (1), Κολοκοτρώνης 2, Καζαμίας 7 (1), Μυλωνίδης 15 (1), Βογιατζής, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 16 (3), Καρούζος 8.
Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 28 (5), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 11 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 12 (1), Μπέγος

Φωτογραφίες και βίντεο: ksgefyras.blogspot.gr