Γραμμοχώρια – Παναργειακός 2-3 (ρεπορτάζ – φωτογραφίες)

Μεγάλη νίκη με διπλή ανατροπή στο σκορ πήρε χθες ο Παναργειακός στο γήπεδο των Μανιάκων απέναντι στα Γραμμοχώρια. Το παιχνίδι ξεκίνησε με δοκάρι του Βασιλειάδη σε απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ έξω απ’την περιοχή των Γραμμοχωρίων. Ο Παναργειακός άνοιξε το σκορ με γκολ του Μπάτζιου στο 25ο λεπτό. Στη συνέχεια και πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Παναργειακός δέχτηκε δύο γκολ με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει προηγούμενη την ομάδα των Γραμμοχωρίων με σκορ 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο (60ο λεπτό) η ομάδα του Παναργειακού ισοφάρισε το σκορ σε 2-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλντι του Βιέρου. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Μήλιος Π. στο 75ο λεπτό ενώ στη συνέχεια ακολούθησαν δύο δοκάρια για την ομάδα του Παναργειακού με τον Λάκη και τον Μήλιο Π.

Για την ομάδα του Παναργειακού αγωνίστηκαν οι Τσιάτσος κάτω απ’τα δοκάρια, Δινάδης, Σιανής, Ιωάννου, Βασιλειάδης, Μπίζογλου, Χότζα, Βιέρος, Ηλιόπουλος, Λάκης και Μπάτζιος.Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Μήλιος, Φλίνδρης και Τουπλικιώτης.