Beach Handball: Σε λίγο στη μάχη του “Anixi Marathon Beach Tournament 2017” οι γυναίκες της Καστοριάς

Στην παραλία του Σχινιά κρίνεται ο τίτλος του πρωταθλητή Ελλάδας σε Άνδρες και Γυναίκες. Με πέντε αγώνες άνοιξε την Παρασκευή η αυλαία του Anixi Marathon Beach Tournament 2017, του 6ου τουρνουά του Πανελληνίου σιρκουί, που διεξάγεται στις εγκαταστάσεις του «Sailing The Club» στην παραλία του Σχινιά στον Μαραθώνα.

Σήμερα θα διεξαχθούν συνολικά 36 αγώνες, από τους οποίους θα προκύψουν και τα ζευγάρια του Final 4 του 18ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach Handball το, οποίο θα αρχίσει το απόγευμα με τους ημιτελικούς των γυναικών και θα ολοκληρωθεί αύριο με τους ημιτελικούς των ανδρών και φυσικά τους τελικούς.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ 6ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Άνδρες
1ος όμιλος: Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, ΑΟ Άνοιξης, ΓΣ Δράμα 1986, ΓΑΣ Καματερού, ΠΑΟ Θρίαμβος
2ος όμιλος: Απόλλων Καλαμαριάς, ΓΑΣ Κιλκίς, Θρακομακεδόνες, ΑΟ Πολιτεία, University of Cyprus.
Γυναίκες
Σπάρτακος Goalbet, AOΑ Καστοριάς, Θρακομακεδόνες, ΑΟ Άνοιξης, Megabet Plus Ladiez, GAP Vasilopoulos.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
Παρασκευή 21 Ιουλίου 2017
Θρακομακεδόνες- ΑΟ Πολιτεία 0-2 (4-6, 11-13)
ΓΑΣ Καματερού- ΠΑΟ Θρίαμβος 0-2 (α.α.)
University of Cyprus- ΑΟ Πολιτεία 2-0 (15-8, 21-9)
Σπάρτακος Goalbet- Θρακομακεδόνες 2-0 (22-5, 20-4)
ΑΟ Άνοιξη- ΓΑΣ Καματερού 2-0 (14-12, 18-16)

Σάββατο 22 Ιουλίου 2017
09:00 GAP Vasilopoulos- Σπάρτακος Goalbet (γήπεδο 1)
09:00 ΑΟΑ Καστοριάς- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
09:40 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- ΓΑΣ Καματερού (γήπεδο 1)
09:40 ΠΑΟ Θρίαμβος- ΓΣ Δράμας 1986 (γήπεδο 2)
10:20 Απόλλων Καλαμαριάς- ΑΟ Πολιτεία (γήπεδο 1)
10:20 ΓΑΣ Κιλκίς- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
11:00 ΑΟ Άνοιξης- Σπάρτακος Goalbet (γήπεδο 1)
11:00 Θρακομακεδόνες- GAP Vasilopoulos (γήπεδο 2)
11:40 Megabet Plus Ladiez- ΑΟΑ Καστοριάς (γήπεδο 1)
11:40 ΑΟ Άνοιξης- ΠΑΟ Θρίαμβος (γήπεδο 2)
12:20 ΓΣ Δράμας 1986- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (γήπεδο 1)
12:20 University of Cyprus- Απόλλων Καλαμαριάς (γήπεδο 2)
13:00 ΑΟ Πολιτεία- ΓΑΣ Κιλκίς (γήπεδο 1)
13:00 ΑΟ Άνοιξης- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
13:40 Σπάρτακος Goalbet- Megabet Plus Ladiez (γήπεδο 1)
13:40 ΑΟΑ Καστοριάς- GAP Vasilopoulos (γήπεδο 2)
14:20 ΑΟ Άνοιξης- ΓΣ Δράμας 1986 (γήπεδο 1)
14:20 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- ΠΑΟ Θρίαμβος (γήπεδο 2)
15:00 Θρακομακεδόνες- University of Cyprus (γήπεδο 1)
15:00 Megabet Plus Ladiez- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
15:40 ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Άνοιξης (γήπεδο 1)
15:40 Απόλλων Καλαμαριάς- ΓΑΣ Κιλκίς (γήπεδο 2)
16:20 ΑΟ Άνοιξης- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (γήπεδο 1)
16:20 ΓΣ Δράμας 1986- ΓΑΣ Καματερού (γήπεδο 2)
17:00 GAP Vasilopoulos- ΑΟ Άνοιξης (γήπεδο 1)
17:00 Σπάρτακος Goalbet- ΑΟΑ Καστοριάς (γήπεδο 2)
17:40 ΓΑΣ Κιλκίς- University of Cyprus (γήπεδο 1)
17:40 Θρακομακεδόνες- Απόλλων Καλαμαριάς (γήπεδο 2)
18:20 Final-4: Α’ ημιτελικός γυναικών (2-3 κατάταξης) -γήπεδο 1-
18:20 Θέσεις 9-10 Ανδρών (γήπεδο 2)
19:00 Final-4: Β’ ημιτελικός γυναικών (1-4) κατάταξης) -γήπεδο 1-
19:00 GAP Vasilopoulos- Megabet Plus Ladiez (γήπεδο 2)
19:40 Α’ ημιτελικός Ανδρών (1Α-2Β) -γήπεδο 1-
19:40 Β’ ημιτελικός Ανδρών (1Β-2Α) -γήπεδο 2-
20:20 Θέσεις 7-8 Ανδρών (γήπεδο 1)
21:00 ΑΟ Άνοιξης- Megabet Plus Ladiez (γήπεδο 1)

Κυριακή 23 Ιουλίου 2017
09:00 Α’ ημιτελικός Γυναικών (1-4) -γήπεδο 1-
09:00 Β’ ημιτελικός Γυναικών (2-3) -γήπεδο 2-
09:40 Θέσεις 5-6 Ανδρών (γήπεδο 1)
09:40 Θέσεις 5-6 Γυναικών (γήπεδο 2)
10:20 Μικρός τελικός Ανδρών (γήπεδο 1)
10:20 Μικρός τελικός Γυναικών (γήπεδο 2)
11:00 Αγώνες Ηλικιακών (γήπεδα 1-2)
11:40 Τελικός Γυναικών (γήπεδο 1)
12:20 Τελικός Ανδρών (γήπεδο 1)
13:00 Απονομές του 6ου τουρνουά
14:00 Final-4: Α’ ημιτελικός ανδρών (2-3 κατάταξης) -γήπεδο 1-
14:00 Final-4: Β’ ημιτελικός ανδρών (1-4 κατάταξης) -γήπεδο 2-
15:30 Final-4: Μικρός τελικός γυναικών -γήπεδο 1-
15:30 Final-4: Μικρός τελικός ανδρών -γήπεδο 2-
16:20 Final-4: Τελικός γυναικών -γήπεδο 1-
17:00 Final-4: Τελικός ανδρών -γήπεδο 1-
17:45 Απονομές Final-4

 

 

 

shares