ΑθλητικάΚαστοριάΦλώρινα

Σπουδαίο διπλό για τις κορασίδες του Βαγγέλη Φωτόπουλου (φωτογραφίες – βαθμολογία)

O Αριστέας Φιλώτα γνώρισε εντός έδρας ήττα με 3-1 σετ από την πρωτοπόρο Α.Π. Καστοριάς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, του Γ΄ ομίλου, του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΣΠΕΜ

Ρεπορτάζ: Γιώργος Θεοχαρίδης

Η ομάδα των Κούση-Νικηφόρου, με εξαίρεση το πρώτο σετ, στάθηκε πολύ καλά στο γΡεπορτάζ: Γιώργος Θεοχαρίδηςήπεδο, βάζοντας δύσκολα στις Καστοριανές, οι οποίες εντέλει πήραν λύσεις από την επιθετική τους γραμμή.

Το πρώτο σετ κατέληξε εύκολα στις φιλοξενούμενες με 25-11, στη συνέχεια οι αθλήτριες του Αριστέα αφυπνίστηκαν προηγήθηκαν με 12-7, όμως κάποια επιπόλαια λάθη και τρεις αμφισβητούμενοι διαδοχικοί πόντοι που δόθηκαν στην Καστοριά, τους στέρησαν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν το δεύτερο σετ (25-19). Στις αρχές του τρίτου σετ οι γηπεδούχες βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ, όμως με όπλο τους την άμυνα ανέτρεψαν την σε βάρος τους κατάσταση (23-25). Στο τέλος οι πράσινες ξέμειναν από δυνάμεις και έχασαν το 4ο σετ με 25-13.

Διαιτητές: Νάνος Βασίλειος

Σετ: 25-11, 25-19, 23-25, 25-13.

Αριστέας Φιλώτα Αμυνταίου (Νόπη Κούση – Βαρβάρα Νικηφόρου): Μπάλι, Καπετανάκη, Χαραλαμπίδου, Χασάλα, Θεολογίδου, Δεληδιαμαντή, Κατσουπάκη Ε., Κατσουπάκη Μ.

Α.Π. Καστοριάς ( Ευάγγελος Φωτόπουλος): Φωτοπουλου, Κρανια, Τούσκα, Δημητριάδη, Καταραχια, Χαλιβίδου, Παπαφιλίππου, Μυλωνά, Τζήμα.