ΑθλητικάΚαστοριάφωτορεπορτάζ

Βόλεϊ – Μπαράζ: Το πάλεψαν οι Κορασίδες μας στο Κιλκίς αλλά δεν τα κατάφεραν (φωτογραφίες)

Το πάλεψαν οι φιλοξενούμενες  κορασίδες  μας  με την ομάδα του Αίαντα Κιλκίς  στα final four της ΕΣΠΕΜ, αλλά δεν τα κατάφεραν να κάνουν το 2 στα 2 και να προηγηθούν στη βαθμολογία. Έχασαν με 3-1 σετ.

Τα κορίτσια του Αίαντα ερχόμενα με μία ήττα από τη Βέροια , έδειξαν από την αρχή ότι η νίκη γι αυτές ήταν μονόδρομος και πήραν το πρώτο σετ με 25-16. Στο 2ο σετ η Καστοριά φανερά βελτιωμένη στα σερβίς και την υποδοχή  αγωνίστηκε με σθένος  και νίκησε με 24-26. Στη συνέχεια τα κορίτσια της Καστοριάς δεν επέτρεψαν ούτε μια στιγμή στις γηπεδούχους να πιστέψουν ότι η νίκη θα ήταν εύκολη υπόθεση  γι’ αυτές. Το τελικό αποτέλεσμα και η ήττα στα δύο επόμενα σετ ( 25-20 και 25-23 ) κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και κυρίως στα λανθασμένα σερβίς της ομάδας μας σε καίριες στιγμές του αγώνα.

Μετά από αυτόν τον αγώνα, ο βαθμολογικός πίνακας των αγώνων μπαράζ της ΕΣΠΕΜ δείχνει απόλυτη ισοπαλία για τις 3 πρωτοπόρες  ομάδες των ομίλων.

Αίας  Κιλκίς – ΑΠ Καστοριάς: 3-1

25-16, 24-26, 25-20, 25-23