Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα Θεσπρωτός – Ηρακλής Πολυκάρπης

Live από το στάδιο της Ηγουμενίτσας η εξέλιξη από το μεγάλο παιχνίδι του Ηρακλή Πολυκάρπη κόντρα στον ΑΣ Θεσπρωτός

Όπως σε όλη της Ελλάδα υψηλή θερμοκρασία αυτήν την ώρα και στο Στάδιο της Ηγουμενίτσας

Αγώνας για το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος 2017-2018.

Οι ομάδες ολοκληρώνουν την προθέρμανση. Ο αγώνας ξεκινάει στις 16:30.

Ηρακλής Πολυκάρπης

Η ενδεκάδα που θα παρατάξει ο Ρούλης Κυβεντίδης: Παπαϊωάννου, Σίμος, Ρέντας, Μπαϊρακτάρης, Αντωνόπουλος Γ., Παπαθανασίου, Μήλιος Γ., Μηλιάτης, Μόσχος, Αμπαρτζής, Μαντζάνας.

Αναπληρωματικοί: Αντωνόπουλος Φ., Τσιμόπουλος, Γκόνος, Αθανασίου, Γρηγοριάδης, Τσαρνέλας, Καραμήτρος

Ο νικητής του σημερινού αγώνα περνάει στους 16 και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του παιχνιδιού Θρίαμβος Σερβιανών – Νέος Αμφίλοχος.

Είκοσι φίλαθλοι της Πολυκάρπης βρίσκονται εδώ για να ενισχύσουν την ομάδα.

Διαιτητής ο Γιώργος Μάντζιος με βοηθούς του τους Αντωνίου και Λιόντου, όλοι του Σ.Δ. Ηπείρου.

• Ο αγώνας ξεκίνησε

Ο τάπητας του γηπέδου είναι σε πολύ κακή κατάσταση.

Εντυπωσιακός ο Ηρακλής Πολυκάρπης στο πρώτο 5λεπτο, επισκέφθηκε τρεις φορές την αντίπαλη περιοχή. Ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι, μιας και ο Θεσπρωτός έχει πολλές απουσίες και κατέβηκε στο παιχνίδι με 15 μόνο παίκτες.

15′: Παραμένει το 0-0, με τους γηπεδούχους να έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι και την Πολυκάρπη να στέκεται πολύ καλά σε όλους τους χώρους του γηπέδου.

20′: Η πρώτη αξιόλογη φάση του αγώνα για τους γηπεδούχου, με τον Πέντζα να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

22′: Ο Βώβος για τον Θεσπρωτό βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαϊωάννου. Συνεχείς οι πιέσεις των γηπεδούχων τα τελευταία λεπτά.

Δύο ακόμη ευκαιρίες του Θεσπρωτού, στο 29 ο Πέντζας με ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και σωτήρια επέμβαση του Παπαϊωάννου, και στο 32′ ο Ευθυμίου σουτ λίγο άουτ.

35′: ΓΚΟΛ 0-1 για τη Πολυκάρπη. Σε αντεπίθεση, σέντρα του Μόσχου από δεξιά και υποδειγματικό πλασάρισμα του Μανζτάνα στην εστία του τερματοφύλακα του Θεσπρωτού

45′: Λήξη του ημιχρόνου 0-1, χωρίς κάτι το αξιόλογο το τελευταίο δεκάλεπτο.

• Ξεκίνησε το Β’ Ημίχρονο

50′: Πρώτη αλλαγή για την Πολυκάρπη, βγήκε ο Μόσχος, μπήκε ο Γκόνος.

58′: παραμένει το 0-1. Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή βγήκε ο Ρέντας, μπήκε ο Αντωνόπουλος Φ..

60′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πολυκάρπη. Ο Μήλιος από πολύ ευνοϊκή θέση δεν κατάφερε να πλασάρει και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

65′: ΓΚΟΛ 1-1 για το Θεσπρωτό, μετά από εκτέλεση αμφισβητούμενου πέναλτι από τον Μπίκα, για χέρι του Αντωνόπουλου Γ.. Έντονες οι διαμαρτυρίες της Πολυκάρπης.

70′: Τρίτη αλλαγή για τον Ηρακλή βγήκε ο σκόρερ Μανζτάνας, μπήκε ο Αθανασίου.

73′: Τεράστια ευκαιρία. Ο Μήλιος τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα, πλάσαρε σύριζα στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Θεσπρωτού.

72′: Σειρά για τον Θεσπρωτό να χάσει μια μεγάλη ευκαιρία με τον Μπίκα, από πολύ καλή θέση να σουτάρει άουτ.

74′: ΓΚΟΛ 2-1 για το Θεσπρωτό, με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Ευθυμίου.

81′: ΓΚΟΛ 3-1 για το Θεσπρωτό, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, με τον Πίτα.

86′: ΓΚΟΛ 4-1 για το Θεσπρωτό, με τον Γώγο, από λάθος της άμυνας.

Μέσα σε 20′ λεπτά ήρθαν τα πάνω-κάτω στο παιχνίδι για τον Ηρακλή

87′: Τέταρτη και τελευταία αλλαγή για την Πολυκάρπη, βγήκε ο Αμπαρτζής, μπήκε ο Τσιμόπουλος.

90′: Λήξη του παιχνιδιού. Το τελικό σκορ Θεσπρωτός – Ηρακλής Πολυκάρπης 4-1 αδικεί την εμφάνιση της Πολυκάρπης που παρουσίασε ένα αξιόμαχο σύνολο, άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων και χειροκροτήθηκε από τους αντιπάλους. Κομβικό σημείο το 65′ με το αμφισβητούμενο πέναλτι της ισοφάρισης.