Κορασίδες: Α.Π. Καστοριάς – Γαία Δράμας 1-3 (βίντεο)

“Χωρίς να πιάσουμε καλή απόδοση όλα έδειχναν ότι οδεύαμε για την πρώτη νίκη μας”

Για τα προημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων

Α.Π. Καστοριάς – Γαία Δράμας 1-3

(25-14, 24-26, 22-25, 10-25)

Χωρίς να πιάσουμε καλή απόδοση όλα έδειχναν ότι οδεύαμε για την πρώτη νίκη μας. Το 25-14 αντικατοπτρίζει τη διαφορά απόδοσης των δύο ομάδων στο πρώτο σετ. Στο δεύτερο σετ δυνατό ξεκίνημα πάλι με 7 – 3 , εδώ αντέδρασε η Δράμα και μας ισοφάρισε στο 9 – 9 . Ξαναπήραμε προβάδισμα με 17 – 13 χωρίς να μπορέσουμε να τη συντηρήσουμε η ισοφάριση ξαναήρθε στο 18-18 . Η ψυχολογία πλέον αρχίζει να επηρεάζει την ομάδα μας και δίνει προβάδισμα για πρώτη φορά στη Δράμα με 19-21 . Τα λάθη και από τις δύο ομάδες είναι πλέον πολλά και πηγαίνουνε μαζί μέχρι το 24-24 . Η Δράμα με δύο επιθέσεις έκανε το 24-26 και το 1 – 1 .
Το τρίτο και πολύ καθοριστικό σετ είχε πιο δυνατές φάσεις και πιό δύσκολα σέρβις και από τις δύο ομάδες . Με όπλο την άμυνα, τα σέρβις και 2 κρίσιμα block in δημιουργήσαμε μια διαφορά 6 πόντων 22-16 .Εκεί όλα ξαφνικά άλλαξαν , με 5 άσους δύο επιθέσεις και ένα λάθος έγινε το 22 – 25 .Ένα 9 – 0 το οποίο η ομάδα δεν μπόρεσε να το διαχειριστεί με αποτέλεσμα να μεταφέρει το άγχος στο τελευταίο σετ και  να το χάσουμε με κατεβασμένα τα χέρια 10 – 25 .

Οι Κορασίδες της Καστοριάς στα προημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος (αγωνιστικός απολογισμός – φωτογραφίες – βίντεο)