ΑθλητικάΚαστοριάΦλώρινα

Ο πρώτος αγώνας Scramble Δυτ.Μακεδονίας στη Φλώρινα – Τα αποτελέσματα των αθλητών του ΜΟΚ (φωτογραφίες)

Το περιφερειακό πρωτάθλημα Scramble Δυτικής Μακεδονίας ξεκίνησε και ο πρώτος αγώνας έγινε στη Φλώρινα στις 20 Μαΐου. Ο επόμενος αγώνας θα διοργανωθεί από τον Μοτοσυκλετιστικό Όμιλο Καστοριάς στις 1 Ιουλίου.
Στον αγώνα της Φλώρινας συμμετείχαν έξι αθλητές του ΜΟΚ.
Στην κατηγορία S1 ο Ποδαράς Ευθύμιος τερμάτισε στην 6η θέση.
Στην κατηγορία S2 ο Σολατσάρης Αριστείδης κατέλαβε τη 2η θέση, ενώ στο βάθρο ανέβηκε και ο Σολατσάρης Τρύφωνας στην 3η θέση (φωτο επάνω)
Στην κατηγορία Sb ο Νάτης Κωνσταντίνος κατέλαβε την 2η θέση με το Μαυρομμάτη Γιώργο να τον ακολουθεί στην 3η θέση. Την 5η θέση κατέλαβε ο Λάζαρου Απόστολος.
Αθλητές και φίλοι της μοτοσικλέτας δίνουν ραντεβού για τον επόμενο αγώνα στην Καστοριά στις 1 Ιουλίου.