Φιλικός: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΣ Μετεώρων 1-1

Μετά από ένα δυνατό, αμφίρροπο και με λίγες καλές φάσεις, Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας και ΑΣ Μετεώρων αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο ΔΑΚ Καστοριάς.
Στη φιλική αυτή αναμέτρηση οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής, με καλή κυκλοφορία της μπάλας και ανάπτυξη παιχνιδιού, ωστόσο, όμως πολλές από τις προσπάθειές τους ήταν ημιτελείς και έλειπε η ουσία και η αποτελεσματικότητα  των ποδοσφαιριστών.
Το δυνατό αυτό φιλικό ματς έδωσε την ευκαιρία στους δύο προπονητές να χρησιμοποιήσουν σχεδόν όλους τους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές τους και να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική ετοιμότητα τους.
Οι κυανοκίτρινοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5’ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κώστα Αντωνιάδη, ενώ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου τα Μετέωρα ισοφάρισαν σε 1-1 με δυνατό σουτ του Λίτσιου.
Η ρεβάνς του φιλικού αγώνα με την ομάδα της Καλαμπάκας  θα διεξαχθεί την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου στο γήπεδο της Διάβας.