Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς (φωτο)

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 1 – 2 Δεκεμβρίου 2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 39-86

Εύκολο απόγευμα είχε το Εφηβικό του Α.Σ. Καστοριάς με την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, η οποία ήταν στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής.

Μετά τα αποτελέσματα αυτής της αγωνιστικής, η ομάδα μας γι άλλη μια χρονιά πήρε την πρόκριση για το Final 4 του Εφηβικού Πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., το οποίο θα γίνει στην Κοζάνη τέλη Δεκεμβρίου κι η ομάδα μας θα είναι εκεί για να διεκδικήσει το Πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 10-16, 25-34, 27-57, 39-86.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης):Παπαμόσχος 10(1), Τζήμας, Τακίδης 5, Γουρζάνης 4, Νέστορας 9(1), Σακαλίδης 10(2), Δαμιανού Γ.8, Τραϊανού, Γκλιάγιας, Καλαϊτζίδης 11, Πεχλιβανίδης 23(2) και Δαμιανού Αν. 6.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Α.Ο. ΑΜΥΝΤΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 62-61

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς, ακατάλληλο για καρδιακούς, καθώς κρίθηκε στις λεπτομέρειες στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο ΑΣ Καστοριάς δεν τα κατάφερε στο ουδέτερο «Μ. Μουρούτσος» της Δάφνης, χάνοντας από τον Αμύντα με σκορ 62-61.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι «Γουναράδες», πέραν των άλλων, είχαν δεκαπέντε συνολικά άστοχα σουτ από τη γραμμή των βολών, στοιχείο που έπαιξε καθοριστικότατο ρόλο στο να γνωρίσουν ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 33-32, 47-52, 62-61

Α.Ο. Αμύντας (Ζαβός):Ζούπας 12, Καμπούρης 1, Τοπάλι 11 (1), Διαμαντόπουλος 8 (2), Καλδής, Βαρδιάνος 7 (1), Κερασοβίτης, Κουκουνιάς 11 (1), Μπάρμπας 3 (1), Γκαβανόπουλος 9 (1).

Α.Σ. Καστοριάς (Καραγιάννης):Αμπαράς 3, Πετρόπουλος 7 (1), Μελισσαράτος 4, Χονδρογιάννης 2, Απιδόπουλος, Χρυσόπουλος 6 (1), Ράπτης 8, Τερσενίδης 3 (1), Βαβάτσικος 15 (1), Τζακόπουλος 7 (1), Φουρμαναβίτσιους 6.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 53-57

Απέναντι σε μια δύσκολη ομάδα, η ομάδα της Καστοριάς αν και ήταν πίσω στο σκορ με 25-12, κατάφερε με εξαιρετική άμυνα να γυρίσει το παιχνίδι και να τελειώσει το α΄ ημίχρονο με σκορ 26-26.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι με συνεχείς εναλλαγές του σκορ. Στο τέλος η ομάδα της Καστοριάς κατάφερε να πάρει τη μεγάλη νίκη με σκορ 53-57. Όλα τα κορίτσια έδωσαν το 100% με αποτέλεσμα να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 21-12, 05-14, 20-19 και 07-12.

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης):Κρανιά,, Πολίσι, Καλλίνικου Μ., Τσαχτσίρα, Θυμιοπούλου, Καλλίνικου Κ., Χατζηιορδανίδου, Σεβασλίδου, Βλάχου και Μακρά.