Επιτυχίες Νούλα και Παγουνάδη στο “Metsovo Ursa Trail 2019” – Ποιοι Καστοριανοί δρομείς έλαβαν μέρος

Πραγματοποιήθηκε στο Μέτσοβο ο αγώνας Metsovo Ursa Trail 2019, 40Κ και 20Κ. Ο Βαγγέλης Νουλας αθλητής της kasimis training τερμάτισε στην τρίτη θέση στην διαδρομή των 40χλμ πίσω από τους πολύ καλούς αθλητές επίσης τής kasimis training Δημήτρη Σελετη και Φώτη Ζησιμοπουλο.
Στην διαδρομή των 20χλμ ο Θανάσης Παγουναδης αθλητής της Salomon Hellas κατέλαβε επίσης την τρίτη θέση πίσω από δύο εξίσου πολύ καλούς αθλητές τον Δημήτρη Θεοδωρακακο και Γιώργο Διαλεκτο της Salomon Hellas.
Οι δύο αγώνες φάνηκε ότι ήταν “οικογενειακή” υπόθεση με την ομάδα της kasimis training να επικρατεί στον μεγάλο αγώνα και τη Salomon Hellas αντίστοιχα στο μικρό αγώνα.
Πήραν μέρος οι δρομείς από την Καστοριά: Θωμάς Παρτσανης, Σταθης Λαγος, Κωστας Πανταζης, Χριστινα Αμανατιδου, Αλεξία Αλεξιαδου, Χρηστος Χριστιανος, Γιωργος Τομτσιδης, Βασιλης Σπυροπουλος, Κωστας Πανατσας, Βασιλης Δημζας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Στα 40χλμ. στην κατηγορία Ανδρών οι τρεις πρώτες θέσεις είχαν ελληνικά χρώματα. Μεγάλος νικητής αναδείχτηκε ο Δημήτρης Σελέτης με χρόνο 3:50′:54”, στη δεύτερη θέση ο Φώτης Ζησιμόπουλος με 3:59′:04″ και τρίτος ο Βαγγέλης Νούλας με χρόνο 4:02′:35″.

Στην κατηγορία Γυναικών  η  Δήμητρα Τσαλοκώστα  κέρδισε  τον αγώνα  με χρόνο 5:07′:54,  2η η Αντριάννα Βασιλάτου με 5:11′:12″ και 3η η Ελένη Χαζηράκη με χρόνο 5:19′ :18″.

Στα  21χλμ. πρώτος ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος με χρόνο 1:39′:37”, 2°ς ο Γιώργος Διαλεκτός με 1:44′:03″ και 3°ς ο Θανάσης Παγουνάδης με 1:45′:51″.

Στις  γυναίκες  1η η  Βηθλεέμ  Σαπίου  με  επίδοση  2:09′:56′ ‘,  2η η Σουλτάνα  Τόκα με  χρόνο 2:19′:30″ και 3η η Ανδριανή Δόμβρου με 2:29’:45″.

Για πρώτη φορά καθιερώσαμε και ομαδικές βραβεύσεις με πρώτη την ομάδα KASSIMIS TRAINING, δεύτερη την ομάδα της TECNICA και τρίτη την ομάδα της URSA ΤΕΑΜ.