Η πρεμιέρα των εκπλήξεων (ρεπορτάζ)


Δύο σημαντικές εκπλήξεις επιφύλαξε η 1η αγωνιστική της Α’ φάσης Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς, η πρεμιέρα της οποίας άνοιξε χθες και ολοκληρώνεται σήμερα το απόγευμα.
«Θύματα» των εκπλήξεων έπεσαν ο Κυπελλούχος και κάτοχος του SUPER CUP  Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, ο οποίος έμεινε με τις εντυπώσεις και ευκαιρίες (2 δοκάρια), στην εντός  έδρας αναμέτρησή του με την ανανεωμένη και ενισχυμένη ομάδα της Πενταβρύσου, σε ένα ματς που έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.
Επίσης, ένα άλλο Καστοριανό συγκρότημα, ο Νταηλάκης, παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο α’ ημίχρονο, τελικά αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 κόντρα στην μαχητική ΑΕ Βιτσίου.
Το σκορ της ημέρα πέτυχε ο Γράμμος Μαυροχωρίου επικρατώντας με το επιβλητικό 5-0 του Κάστορα, ενώ η Ομόνοια Βογατσικό ανεβάζοντας… στροφές στην επανάληψη πέρασε νικηφόρα από την Μεσοποταμία επί των Ελπίδων με σκορ 0-3, ενώ με το… δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις και ο Παναργεαικός που επιβλήθηκε εύκολα της Δόξας Αμπελοκήπων με σκορ 3-1.
Η 1η αγωνιστική της Α’ φάσης Κυπέλλου ολοκληρώνεται σήμερα με την διεξαγωγή των υπόλοιπων τριών αγώνων :
Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Ηρακλής Πολυκάρπης
Νέστωρ Νεστορίου – ΑΕ Γραμμοχωρίων
ΠΑΣ Λεύκης – Δόξα Κορησού

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
1oς όμιλος
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Ομόνοια Βογατσικού        0-3
Γράμμος Μαυροχωρίου – ΑΟ Κάστωρ            5-0

Βαθμολογία:
1.Γράμμος  Μαυροχωρίου        3
2.Ομόνοια Βογατσικού            3
3.Ελπίδες Μεσοποταμίας        0
4.ΑΟ Κάστωρ                0

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019
Γράμμος Μαυροχωρίου – Ομόνοια Βογατσικού
ΑΟ Κάστωρ – Ελπίδες Μεσοποταμίας

3η αγωνιστική  – 28/29-9-2019
Ομόνοια Βογατσικού – ΑΟ Κάστωρ
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Γράμμος Μαυροχωρίου

2oς όμιλος
Νταηλάκη – ΑΕ Βιτσίου            2-2
Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Ηρακλής Πολυκάρπης

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019
Νταηλάκη – Ηρακλής Πολυκάρπης
ΑΕ Βιτσίου – Κεραυνός Χιλιοδένδρου

3η αγωνιστική  –  28/29-9-2019
Ηρακλής Πολυκάρπης  -ΑΕ Βιτσίου
Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Νταηλάκη

3oς όμιλος
Μ.Α. Καλλιθέας – Πεντάβρυσος            0-0
Νεστόριο –ΑΕ Γραμμοχωρίων

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019
ΜΑ Καλλιθέας – ΑΕ Γραμμοχωρίων
Πεντάβρυσος – Νεστόριο

3η αγωνιστική  –  28/29-9-2019
ΑΕ Γραμμοχωρίων – Πεντάβρυσος
Νεστόριο – ΜΑ Καλλιθέας

4oς όμιλος
Παναργειακός –Δόξα Αμπελοκήπων         3-1
ΠΑΣ Λεύκης – Δόξα Κορησού

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019
Παναργειακός – Δόξα Κορησού
Δόξα Αμπελοκήπων – ΠΑΣ Λεύκης

3η αγωνιστική  –  28/29-9-2019
Δόξα Κορησού – Δόξα Αμπελοκήπων
ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός

 

 

 

 

Σχολιάστε

Η διευθυνση email σας ΔΕΝ θα δημοσιοποιηθεί(ενημερωθείτε για την πολιτική ανάρτησης σχολίων στο fouit.gr απο εδώ) *

*

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.