Ήττα της Aστραπής 3-0 μέσα στην Καλλικράτεια (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την ήττα γνώρισε η η Αστραπή Μεσοποταμιάς με 3-0 μέσα στην Καλλικράτεια για τη 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνική

Τα κυριότερα σημεία του παιχνιδιού από το Live τουsentranews.gr:

Φτωχό σε θέαμα με ελάχιστες φάσεις και ευκαιρίες κύλησε το πρώτο ημίχρονο στην Καλλικράτεια με την ομάδα της Αστραπής να προσπαθεί κυρίως με αντεπιθέσεις να απειλήσει την αντίπαλη εστία παράλληλα με σωστή αμυντική διάταξη έχει απομακρύνει τους επιθετικούς της αντίπαλης ομάδας διατηρώντας με ευκολία το ισόπαλο 0-0 στο μεταξύ.
Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Αστραπή Μεσοποταμιάς έκανε την πρώτη της αλλαγή με τον Ταρέλη να αποχωρεί από το γήπεδο και τη θέση του να παίρνει ο νεοαποκτηθέντας Γάκιας.
Δεύτερο ημίχρονο
Γκολ 1-0 η Καλλικράτεια στο 53′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξανθοπουλου
58′ Η Αστραπή προσπαθεί να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχτηκε, ενώ προχώρησε και στην δεύτερη αλλαγή μπαίνοντας στο παιχνίδι ο νεοαποκτηθέντας Λουδοβάρης στη θέση του Νικολάου
73′   Μία ακόμη αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας η οποία προσπαθεί να ανεβάσει το ρυθμό της αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης βγήκε ο Βαγγέλης Σαββόπουλος και τη θέση του πήρε ο Γρηγόρης Καραμανίδης.
Γκολ 2-0 για την Καλλικράτεια στο 76′ με τον Γκερι
89′ Την τελευταία της αλλαγή πραγματοποίησε η Αστραπή με τον Κοκοβιδη να παίρνει τη θέση του Ξανθόπουλου.
Γκολ για την Καλλικράτεια στο 90′, τελικό αποτέλεσμα Νέα Καλλικράτεια – Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0.