Ήττα 0-1 της Αστραπής από την Θύελλα Σαρακηνών (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Παρά την καλή της εμφάνιση, ιδιαίτερα στο α’ ημίχρονο, η ομάδα της Αστραπής δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την 2η εντός έδρας ήττα, από την επίσης νεοφώτιστη στην κατηγορία Θύελλα Σαρακηνών, με σκορ 0-1, στο πλαίσιο της 8ης (εμβόλιμης αγωνιστικής)

Οι κιτρινόμαυροι στάθηκαν πολύ καλά στο α’ ημίχρονο δημιουργώντας 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες, σε αντίθεση με τη Θύελλα που δεν απείλησε ιδιαίτερα.
Στις αρχές της επανάληψης, το ματς κύλησε μοιρασμένο και οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ στο 48’  με τον Γκέσιο, το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος, σημειώνοντας έτσι και το πρώτο τους τρίποντο εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα.

Αστραπή Μεσοποταμίας: Κράτσιος Χ., Καραμανίδης Γ., Κράτσιος Α., Νικολάου, Παλαιοδημος, Χότζα, Λουδοβάρης, Σαββόπουλος, Ταρελι, Στασινόπουλος, Κοκοβιδης
Αλλαγές : Γάκιας,Κρομλίδης,Βασιλειάδης

Την επόμενη αγωνιστική η Αστραπή αγωνίζεται στην έδρα του ιστορικού Εδεσσαϊκου.