Εύκολο απόγευμα για τον ΓΠΟ Καστοριάς 4-0 τη Ροδόπη (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του ΓΠΟ Καστοριάς, η οποία πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη της στο Πρωτάθλημα!

ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΡΟΔΟΠΗ ’87 4 – 0 (ημχ 2-0)

ΣΚΟΡΕΡ: ΤΖΙΑΡΑ, ΡΟΒΥΘΑΚΗ, ΤΑΣΙΟΥ (2)

▪️Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας άργησε να προσαρμοστεί στις ανάγκες του παιχνιδιού βρίσκοντας απέναντι της μία συμπαγής άμυνα με 10 παίχτριες συνεχώς πίσω από την μπάλα!
Ωστόσο, έχοντας συντριπτική κατοχή σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου και με έναν διαρκή επιθετικό μονόλογο, τα κορίτσια μας κατάφεραν και πέτυχαν 2 γκολ ενώ σπατάλησαν και 2-3 ευκαιρίες!
Απ’ τη μεριά της, η αντίπαλη ομάδα δεν έδειξε διάθεση να επιτεθεί περιμένοντας την ομάδα μας στο δικό της 1/2.

▪️Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε, τα κορίτσια μας πέτυχαν αλλά 2 γκολ φτάνοντας σε μία άνετη επικράτηση!