Γ’ Εθνική: Πανωλεθρία της Αστραπής 0-7 από τη Μηχανιώνα! (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την πιο βαριά εντός έδρας ήττα (0-7) στην πολύχρονη ιστορία της γνώρισε η Αστραπή Μεσοποταμίας από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.
Το ματς παρουσίασε δύο διαφορετικά ημίχρονα και ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλαθλος των φιλοξενούμενων, πίστευε ότι θα επικρατούσε με αυτό το σκορ.
Το σκορ αδικεί την Ασταπή στο Α’ ημίχρονο όπου είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες, ενώ δεν της δόθηκε και ένα πέναλτι. Η ομάδα της Μηχανιώνας το μόνο κατάφερε να προηγηθεί στο 10′ μετά από αδράνεια της άμυνας, ενώ είχε και ένα κάθετο δοκάρι στο 32′.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62′ έγινε το 0-2, σε μία φάση που είχε προηγηθεί οφσαίντ, και από εκείνο το σημείο και έπειτα η Αστραπή εγκατέλειψε τις προσπάθειές της, ενώ κάθε επικίνδυνη φάση οι φιλοξενούμενοι την μετέτρεπαν σε γκολ, σκοράροντας ακόμη 5 φορές σε διάστημα 20 λεπτών (70′ -90′).