Στις κάλπες προσέρχονται οι οικονομολόγοι της χώρας και της Δυτικής Μακεδονίας την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου  για τη Συνέλευση των Αντιπροσώπων και τις τοπικές διοικήσεις των περιφερειακών τμημάτων . Η ψηφοφορία αρχίζει στις 8 το πρωί και συνεχίζεται μέχρι και τις 18:00 το απόγευμα στην οδό Κ. Παλαμά 6, στο Γραφείο Περιφερειακού Τμήματος Δυτικής Μακεδονίας, το οποίο έχει οριστεί ως εκλογικό τμήμα. Κάλπες έχουν στηθεί και στις κατά τόπους περιφερειακέ ενότητες για την εξυπηρέτηση όλων των μελών του Επιμελητηρίου σε Φλώρινα, Καστοριά και Γρεβενά.

Πέντε συνδυασμοί συμμετέχουν στο τοπικό ψηφοδέλτιο του Οικονομικού Επιμελητηρίου Δυτικής Μακεδονίας με δικαίωμα ψήφου ως πέντε σταυρούς για την εκλογή του επταμελούς διοικητικού συμβουλίου. Μέχρι δεκαέξι  σταυρούς προτίμησης επιτρέπονται  σε υποψηφίους της επικράτειας και έναν  για Αθήνα και Θεσσαλονίκη(16+1+1)  για την ανάδειξη της  Συνέλευσης των Αντιπροσώπων και  την εκλογή των 200 οικονομολόγων από όλη την Ελλάδα, η οποία και θα εκλέξει την 15μελή κεντρική διοίκηση.

Ακολουθούν τα ψηφοδέλτια της επικράτειας( έξι με υποψηφίους της Δ.Μακεδονίας) και τα τοπικά(πέντε) για κάθε παράταξη:

 

(ΔΗ.ΚΙ.Ο.-Σ)

ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΚΟΥΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΛΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΜΠΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΧΑΛΑΤΣΟΓΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Π.Ε. ΓΡΕΒΕΝΩΝ)

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ (ΔΗ.ΚΙ.Ο.-Σ) ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

 

5ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

  1. ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
  2. ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  4. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  5. ΖΩΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  6. ΚΑΡΑΛΙΩΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΚΟΕΜΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  8. ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  9. ΜΠΑΝΤΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΤΟΥ ΖΗΣΗ
  10. ΡΗΓΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

(Π.Δ.Σ.Ο.)

ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ (Π.Ε. ΦΛΩΡΙΝΑΣ)

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ (Π.Ε. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ)

ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ (Π.Δ.Σ.Ο.) ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

 

5ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

  1. ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  2. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΟΤΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΔΙΓΚΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  5. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  6. ΞΑΝΘΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  7. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  8. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  9. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
  10. ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

(Π.Ο.Φ.Ε.-Ε.)

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ – ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ (Π.Ο.Φ.Ε.-Ε.) – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

 

5ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

  1. ΒΑΛΑΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΙΟΥ
  2. ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
  4. ΛΙΑΚΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
  5. ΜΑΓΓΟΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
  6. ΜΑΡΑ ΑΝΝΕΤΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΥ
  7. ΝΑΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
  8. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
  9. ΠΑΡΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  10. ΤΣΙΩΡΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (Α.ΚΙ.Ο.Ε)

ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΥ (Π.Ε. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ)

(ΔΠΚ-Ο)

ΔΕΛΙΟΤΖΑΚΗΣ ΖΗΣΗΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ (ΔΠΚ-Ο) ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

 

5ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

  1. ΔΕΛΙΟΤΖΑΚΗΣ ΖΗΣΗΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  2. ΜΗΤΣΙΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  3. ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  4. ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ

 

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΙΣΑΑΚ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΜΠΕΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΡΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΩΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

 

5ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
  2. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΙΣΑΑΚ
  3. ΛΟΤΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  4. ΜΠΕΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  5. ΡΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  6. ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  7. ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ