ΑθλητικάΚαστοριά

Ήττα 5-1 της Αστραπής στα Γιαννιτσά (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την 15η ήττα στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου Γ’ Εθνικής γνώρισε η Αστραπή Μεσοποταμίας, παραμένοντας κολλημένη στη 13η θέση της βαθμολογίας.

Συγκεκριμένα, έχασαν στα  Γιαννιτσά από την τοπική Αναγέννηση με το ευρύ σκορ 5-1, στο οποίο οι γηπεδούχοι πήραν την ρεβάνς του α’ γύρου, με την Αστραπή να σημειώνει την μοναδική μέχρι τώρα νίκη εντός έδρας.
Το ματς εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο των γηπεδούχων και κρίθηκε από το α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο τα Γιαννιτσά με χατ τρικ του Στεφανίδη (15′, 32′, 34′), πήραν το προβάδισμα με 3-0. Στο 39′ η Αστραπή κατάφερε να μειώσει σε 3-1 με τον Στασινόπουλο, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με δύο ακόμη τέρματα που πέτυχαν με τον Χατζή (57′) και Γιαλαμούδη (66′), διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.
Τέλος, οι κιτρινόμαυροι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίχτες, αφού ο Αργύρης Κράτσιος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ : Κράτσιος Χρ , Σιοπόβου , Καραμανίδης Γ. Κράτσιος Α. Παπαχρήστου, Παλαιοδήμος, Στασινόπουλος, Χότζα , Κοκοβίδης Σαββόπουλος , Καραμανίδης Λ.
Αλλαγές: Βασιλειαδης , Καραπαριδης , Ταμπουράς και Ψωμιάδης.