Ήττα με ψηλά το κεφάλι για τις Κορασίδες του βόλεϊ στην πρεμιέρα (φωτογραφίες)

Πρεμιέρα  το Σάββατο για το βόλεϊ, με την  ομάδα των κοριτσιών Κ18 να δίνει τον πιο δύσκολο αγώνα του πρωταθλήματος ΕΣΠΕΜ , καθώς αντιμετώπισε τους πανίσχυρους Πάνθηρες Κοζάνης.

Παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι διεξήχθη στο Κλειστό κεκλεισμένων των θυρών, οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα υψηλού επιπέδου , με αγωνιστικό πάθος, αμφίρροπες μάχες στον φιλέ και συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Η ομάδα μας έφτανε πολύ κοντά στη νίκη των σετ και κυρίως του 2ου, οι Πάνθηρες όμως  υπερίσχυαν στις λεπτομέρειες και με κύριο όπλο τους τα δυνατά τους  σερβίς κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-0.

Στον αγώνα τηρήθηκε αυστηρά το Υγειονομικό Πρωτόκολλο Διεξαγωγής Αγώνων Πετοσφαίρισης.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18    ΑΠ Καστοριάς – Πάνθηρες Κοζάνης   0-3     21-25    26-28   23-25

Καστοριά (Βαγγέλης Φωτόπουλος- Φίλιου Παναγιώτα) Καταραχιά Ε,  Χαλιβίδου Μ,  Φωτοπούλου Π.,  Μακρίδου Χ,  Τζήμα Β,  Δημάκου Ε., Σωτηροπούλου Χρ.,  Μασιακού Ε., Σαχινίδου Φρ., Παναγιωτίδου Ευ.,  Τσούκα Π., Κρανιά Α.,  Γεωργοπούλου Χ.,(libero), Βλιώρα Χ,(libero)

Διαιτησία: Κώστας Σταθόπουλος

Γραμματεία: Αδριάνα Στεργιοπούλου

Φωτογραφίες: ΦΟΥΙΤ