ΑθλητικάΚαστοριά

Το πάλεψε αλλά έχασε ο ΓΠΟ Καστοριάς 2-0 από τον Άρη (αποτελέσματα – βαθμολογία – βίντεο)

Άδικη πέρα για πέρα ήταν η ήττα που γνώρισε η ομάδα της Καστοριάς στο γήπεδο του Αγ. Βασιλείου Θεσσαλονίκης με αντίπαλο τον Άρη, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής, όπου και έχασε με σκορ 2-0.

Η ομάδα της Καστοριάς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, αλλά το τελικό σκορ την αδικεί, καθώς στο 7′ και ενώ το σκορ ήταν 0-0 της ακυρώθηκε ως ανύπαρκτο οφσάϊτ γκολ της Τζιάρα, ενώ στο 9′ η Τζιάρα από ευνοϊκή θέση πλάσασε πάνω στην αντίπαλη τερματοφύλακα.

Ωστόσο, κόντρα στην ροή του αγώνα και μετά από ολιγωρία της άμυνας, η ομάδα της Καστοριάς, βρέθηκε να χάνει με 2-0 με γκολ που δέχτηκε στο 28′ με την Πελεκούδα και στο 40΄με την Σαββίδου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καστοριά μπήκε πάλι δυνατά, αλλά η κούραση έκανε την εμφάνισή της με αποτέλεσμα να οδηγούνται σε αβίαστα λάθη και να μην μπορούν να γίνουν απειλητικές!

Παρόλα αυτά, η Καστοριά  δεν εγκατέλειψε τις προσπάθειές της και στα τελευταία λεπτά κυνήγησε το γκολ χάνοντας 2 μεγάλες ευκαιρίες.

Πιο συγκεκριμένα, στην πρώτη περίπτωση το δοκάρι σταμάτησε το σουτ της Τζιάρα, ενώ στη δεύτερη η αμυντικός πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή ύστερα από ψηλοκρεμαστό πλασέ της ίδιας παίκτριας!

ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ : ΠΕΤΚΑΝΑ, ΚΩΣΤΑΡΑ, ΓΚΟΓΚΟΥ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΦΑΣΙΔΟΥ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΖΙΑΡΑ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ

Αλλαγές: ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΙΟΥΛΙΑ, ΡΟΒΥΘΑΚΗ.