Καστοριά

Έμεινε με τις εντυπώσεις η Καστοριά, ήττα με ανατροπή, 3-1 στον Άρη (ρεπορτάζ – αποτελέσματα – βίντεο όλος ο αγώνας)

Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα με σκορ 3-1 γνώρισε η ομάδα της Καστοριάς, η οποία παρά την καλή της εμφάνιση δεν κατάφερε να αποδράσει με ένα θετικό αποτέλεσμα από το  «Κλεάνθης Βικελίδης», κόντρα στον φιλόδοξο και δυνατό Άρη.
Ο αγώνας που διεξήχθη σε ένα βαρύ γήπεδο και κάτω από συνεχόμενη βροχή, πρόσφερε πλούσιο και συναρπαστικό θέαμα, ανατροπές, με πολλές συγκινήσεις, ιδιαίτερα στο β’ ημίχρονο.
Το α’ 45λεπτο ήταν φτωχό σε θέαμα, με ελάχιστες ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Οι κιτρινόμαυρες είχαν τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν σοβαρά την εστία της Φόρλιακα.
Αντίθετα στην επανάληψη το ματς πήρε στην κυριολεξία φωτιά, τόσο από την εξέλιξη του αγώνα, όσο και από το πλούσιο θέαμα και υψηλό επίπεδο ποδοσφαίρου που πρόσφεραν οι δύο ομάδες.