ΑθλητικάΚαστοριάΝεστόριο

6-1 ο Νέστωρ Νεστορίου την ΑΕ Κρόνος-Γραμμοχώρια με 5 γκολ του Δημήτρη Δρανιτσάρη κι ένα του αδελφού του Παναγιώτη

Στο γήπεδο Καλοχωρίου Νέστωρ Νεστορίου νίκησε την την ΑΕ Κρόνος-Γραμμοχώρια 6-1. Τριάντα δευτερόλεπτα χρειάστηκαν στον Δημήτρη Δρανιτσάρη στο ντεμπούτο του τη φετινή σαιζόν, για να χρηστεί σκόρερ και να κάνει το 1-0. Ενώ στο 5ο λεπτό ο ίδιος παίχτης έκανε το 2-0.
Με δύο ακόμη δικά του τέρματα ο δείκτης του σκορ ήταν στο 4-0 μόλις σε 30′ αγωνιστικά λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 4-1 στο τέλος του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά του Παναγιώτη Δρανιτσάρη να πάρει τα ηνία από τον αδερφό του και να γράψει το 5-1 στο 55′. Ενώ το τελικό 6-1 έκανε και πάλι ο Δημήτρης Δρανιτσάρης στο 65′.
Πολύ ανεβασμένη όλη η ομάδα με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας έφτανε στην αντίπαλη περιοχή με περισσότερη ευκολία από τα προηγούμενα παιχνίδια και θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμη περισσότερα τέρματα.
Επόμενη αγωνιστική : Νέστωρ Νεστορίου – Φλατσάτα Οινόης