Ήττα 4-1 του ΓΠΟ Καστοριάς στη Λάρισα

Υπέκυψε στην ανωτερότητα του αντίπαλου ο ΓΠΟ Καστοριάς με την κούραση από το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ να ειναι ανασταλτικός παράγοντας!
Η γηπεδούχος ομάδα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, έφτανε εύκολα στην περιοχή μας με αποτέλεσμα να σημειώσει δυο γκολ ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου. Η ομάδα μας μείωσε στο σκορ με την Τρυγούτη ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα ο διαιτητής αρνήθηκε καταφανέστατο πέναλτι πάνω στην Κωσταρέλα!
Εκεί που όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα αποκτήσει ενδιαφέρον, η Λάρισα πέτυχε το 3-1 στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου και έσβησε τις όποιες ελπίδες για την ομάδα μας!
Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού!
Αρχική 11αδα: ΦΟΡΛΙΑΚΑ (Τ), ΦΑΣΙΔΟΥ, ΚΩΣΤΑΡΑ, ΤΣΕΧΕΛΙΔΟΥ, ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΡΥΓΟΥΤΗ, ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ
Αλλαγές: ΓΚΩΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΓΚΟΓΚΟΥ ΜΥΡΤΩ, ΠΑΠΑΔΗΛΕΡΗ, ΚΙΟΣΕ
Την επόμενη αγωνιστική η Καστοριά αγωνίζεται πάλι εκτός έδρας, αυτή τη φορά στα Γιάννενα.