Το 2 στα 2 ο Α.Σ. Καστοριάς-Άροσις – Μετά τη νίκη ο πρόεδρος έκανε το τραπέζι (φωτογραφίες)

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VS Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ 86 – 57

Αυτή τη φορά η ομάδα μας, κέρδισε τον ΑΟΚ Βέροιας με το εντυπωσιακό 86-57. Το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε με 21-13. Στη συνέχεια παίζοντας πολύ καλή άμυνα, η διαφορά ανέβαινε όλο και περισσότερο, φτάνοντας στο ημίχρονο τους 24 πόντους.

Χαρακτηριστικό του 1ου ημιχρόνου τα 11 τρίποντα που πέτυχαν οι παίκτες μας με πολύ καλά ποσοστά (συνολικά 16/30).

Το 2ο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα .

Να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που ήταν αρκετός και στάθηκε στο πλευρό της ομάδας μας.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη, όπου θα αντιμετωπίσει το Ανατόλια.

Δεκάλεπτα: 21-13, 47-23, 66-43 και 86-57.

Α.Σ. Καστοριάς-ΑΡΟΣΙΣ (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 11(2), Χότζα Ε.16(1), Μπέγας 14(3), Δαραβίγκας, Βλάχος 5(1), Τερσενίδης 7(2), Δημητρόπουλος 2, Καλαϊτζίδης 2, Ξάνθης, Κορομπίλιας 10(2), Παντελίδης και Παπαδημητρίου 19(5).

Μετά την ευρεία νίκη της ομάδας μας, ο πρόεδρος Τάσος Λαγγιώτης θέλοντας να ευχαριστήσει παίκτες, προπονητές και διοίκηση, έκανε το τραπέζι στο εστιατόριο «Κτήμα Κελάρι».