ΑθλητικάΚαστοριάΚοζάνη

Στο ντέρμπι των λαβωμένων, νικήτρια η Καστοριά… (βίντεο όλος ο αγώνας)

Δύο ομάδες που χτυπήθηκαν από τον κορωνοϊό και αγωνίσθηκαν με απουσίες, η Καστοριά και ο Αρίων Πτολεμαϊδας, αναμετρήθηκαν για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής και εντέλει εκείνη που επικράτησε ήταν η περισσότερο έμπειρη Καστοριά, η οποία πήρε την νίκη με 32-29 ( ημίχρονο 16-12 ).

Οι φιλοξενούμενοι του Αρίωνα ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και δεν άφησαν το ματς σε κανένα σημείο του ενώ στα μέσα μάλιστα της επανάληψης ισοφάρισαν σε 25-25, αλλά, δεν κατάφεραν να διαχειρισθούν το άγχος και τις στιγμές και η επιτυχία πήγε στην περισσότερο ψύχραιμη Καστοριά.

Διαιτητές : Μαυρίδης-Τομίδης.

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Κ.Μελλίδης, Δ.Μελλίδης, Σαλαγιάννης 1, Παναγιωτίδης 4, Τζινοφώτας 6, Λ.Μελλίδης , Μπαντής 2, Μπουζόπουλος 7, Πούλιος 6,
Κωνσταντινίδης 6.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Τσιρκινίδης, Νικολαϊδης 3, Κόλλιας 4, Βεράνης, Νίκου 6, Τοπτσίδης 3, Μπιλιούσης 4, Κωνσταντινίδης 4, Παπαδόπουλος 5, Σ.Κατάνας , Ν.Κατάνας.