ΑθλητικάΓρεβενάΚαστοριά

Πρώτη νίκη για την Κ-15 4-0 τα Γρεβενά (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα Προεπιλογής Μικτών Ενώσεων πανηγύρισε η Μικτή Κ-15 της ΕΠΣ Καστοριάς IRIS CATERING, επικρατώντας με το ευρύ σκορ 4-0 της αντίστοιχης ομάδας των Γρεβενών.

Ο αγώνας αν και ήταν αδιάφορος βαθμολογικά, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να προσφέρουν ικανοποιητικό θέαμα.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, από την αρχή της αναμέτρησης ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων έχοντας καθολική υπεροχή και σημειώνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, πήρε μια άνετη νίκη.

Τον δρόμο για το πρώτο τρίποντο της Κ15 άνοιξε στο 6’ ο Τζανίδης (1-0), ενώ τη… σκυτάλη πήρε στο 14’ ο Σωτηριάδης, διπλασιάζοντας τον δείκτη του σκορ (2-0).

Στην επανάληψη, η ομάδα της Καστοριάς συνέχισε με τον ίδιο επιθετικό ρυθμό και στο 43’ και πάλι ο Σωτηριάδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 70’ ο Παπαθανασίου

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Παπαϊωάννου, Σταμούλης, Κοντσιώτης, Κωνσταντινίδης, Λαζαρίδης, Μάντζιαρης, Κουλουκλίδης, Τσακουρίδης, Σωτηριάδης, Δημητρακόπουλος, Τζανίδης.

Έπαιξαν και οι : Τζηκαλάγιας, Ποστεκίδης, Γκόλιας, Παπαθανασίου και Τσαγκάλης.