Πολλές και μεγάλες επιτυχίες του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου

Μετά τις επιτυχίες των αθλητών και αθλητριών του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου στο 88ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ οπού και κατέκτησαν 2 χρυσά, 2 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο οι αθλητές μας διακρίνονται πλέον σε Πανευρωπαϊκό επίπεδο.

Το Δ.Σ του  Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου συγχαίρει τους αθλητές του σωματείου μας που συμμετείχαν και διακρίθηκαν  στο Βαρέζε της Ιταλίας όπου έγινε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα των Εφήβων/Νεανίδων στις  21 και 22 Μαΐου. Ο αθλητής του Ομίλου μας  Χωλόπουλος Νικόλαος κατέκτησε την 2η θέση στο τετραπλό σκιφ (4Χ) Εφήβων και ο αθλητής μας Γεωργίου Λάζαρος κατέκτησε την 7η θέση στην τετράκωπο άνευ (4-) Εφήβων.

Το Δ.Σ του  Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου συγχαίρει επίσης όλους τους αθλητές και όλες τις αθλήτριες που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στους διασυλλογικούς αγώνες του Ναυτικού ομίλου Καστοριάς στις 22 Μαΐου κάνοντας μια εξαιρετική συνολικά εμφάνιση.