Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς-άροσις το Σαββατοκύριακο

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 53-72

Το μεσημέρι του Σαββάτου η Εφηβική ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς γνώρισε την 2η ήττα στο Πρωτάθλημα, από τους Διόσκουρους Κοζάνης.

Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε στο ημίχρονο 10 πόντους 32-22, δεν κατάφερε στο τέλος να πάρει τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-12, 32-22, 45-48 και 53-72

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ.10(2), Φιλιππίδης 6(1), Πιπερόπουλος 7(1), Κέδρος 6,Ντόντης 8, Στεργιόπουλος, Λαγγιώτης 2, Ταμήλιας 4, Μονοβασίλης Αλ.10, Φράγκος Κ., Μαυροδήμος, και Κωστάρας.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022-23

Γ.Α.Σ. ΜΕΛΙΚΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις 94-70

Για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής,  ο Α.Σ. Καστοριάς-άροσις ταξίδεψε στην Μελίκη Ημαθίας για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Γ.Α.Σ. μια ομάδα που έπεσε απ’ την Β΄ Εθνική κι έψαχνε την 1η  της νίκη.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο α΄ ημίχρονο που τελείωσε 42-44 με προηγούμενη την ομάδα μας. Δυστυχώς το 3ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό με πολύ κακή άμυνα, αλλά και κακές επιλογές στην επίθεση και με το επιμέρους σκορ 29-9. Κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι, αφού στην 4η περίοδο δεν υπήρχαν σημάδια αντίδρασης. Τελικό σκορ 94-70.

Δεκάλεπτα: 21-22, 42-44, 71-53, 94-70

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 12(2), Ντόντης, Δαραβίγκας 3(1), Μπέγος 7(1), Δημητρόπουλος 4, Παπαγεωργίου, Τερσενίδης 11(2), Παντελίδης 15(1),  Κορομπίλιας 10, Μονοβασίλης, Καλαϊτζίδης 5 και Πιπερόπουλος 3(1).