ΑΣ Πενταβρύσου – Δόξα Αμπελοκήπων 2-2: Έβαλε γκολ αλλά δεν πανηγύρισε! (φωτογραφίες)

Για το τελευταίο ματς πριν την διακοπή των γιορτών, και ενώ απομένουν αλλά δύο για την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου, η ομάδα μας φιλοξένησε τη Δόξα Αμπελοκήπων.
Παρότι προηγηθήκαμε με 2-0 έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, χάσαμε τη συγκέντρωση μας και αυτό μας στέρησε τη νίκη. Οι αντίπαλοι μας μείωσαν με πέναλτι, και λίγο αργότερα κατάφεραν με ένα δεύτερο τέρμα να διαμορφώσουν το τελικό 2-2, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.
Τα δύο τέρματα για την ομάδα μας σημείωσαν οι Βασίλης Ζαφειρόπουλος ο οποίος σεβόμενος το επί σειρά ετών παρελθόν του στην ομάδα της Δόξας δεν πανηγύρισε το γκολ, και ο Δημήτρης Λαζαρίδης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.
ΑΣ Πενταβρύσου
—————————————————————–
Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα στη σημερινή αναμέτρηση. Η γηπεδούχος ομάδα ευτύχησε να προηγήθη στο πρώτο ημίχρονο και να διπλασιάσει τα τέρματα της στην αρχή της επανάληψης (52’), με την ομάδα μας να απαντάει αρχικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού της ομάδας, Μιχαλόπουλου Χ. ενώ στη συνέχεια το ματς ισοφάρισε ο Πελαγίδης.
Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ομάδας είναι προγραμματισμένη για τις 17/1/2023 εντος έδρας απέναντι στον ΑΟ Κάστωρ
Η Δόξα Αμπελόκηπων εύχεται σε όλους Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρόνια με υγεία.