Αποτελέσματα αγώνων του Α.Σ. Καστοριάς-άροσις για το Σαββατοκύριακο (φωτογραφίες)

Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς-άροσις για το Σαββατοκύριακο 17 & 18 Δεκεμβρίου 2022

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β΄

Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Β΄ 46-60

Το μεσημέρι του Σαββάτου η Παιδική ομάδα Β΄, πέτυχε άλλη μια νίκη μέσα στα Γρεβενά, αντιμετωπίζοντας τον τοπικό Πρωτέα.

Α.Σ. Καστοριάς Β΄ (Τερσενίδης, Καραταγλίδης): Καραβατάκης Κ., Παλιούρης, Κώτσης Αθ., Στεφάνου Β., Μπιτσόλης Π., Σιμώτας Ορ., Καλαϊτζίδης Αν., Γκόσδας Δ., Κωνσταντίνου Ηλ., Σαρατσίδης Μ., Αντωνιάδης Αν. και Ζήλας.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 59-44

Το ίδιο βράδυ η Εφηβική ομάδα στον 1ο αγώνα του 2ου γύρου, αν και δεν ξεκίνησε καλά, κατάφερε να κερδίσει τον μαχητικό Αρίωνα Πτολεμαΐδας, με σκορ 59-44.

Δεκάλεπτα: 16-8, 21-22, 44-33 και 59-44

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ.8(1), Φιλιππίδης 14(2), Κωνσταντίνου Γ., Λαγγιώτης, Ντόντης 7, Στεργιόπουλος 1, Κώτσης 3(1), Ταμήλιας, Μονοβασίλης Αλ.17, Μαυροδήμος, Κωνσταντίνου Σ. και Κωστάρας 10.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022-23

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις – ΜΕΝΤ 71-78

Την Κυριακή για το Πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής ο Α.Σ. Καστοριάς_άροσις ηττήθηκε απ’ την ισχυρή ΜΕΝΤ.

Στον τελευταίο αγώνα του 1ου γύρου, η ομάδα μας βρέθηκε στο -12 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ανέβασε την απόδοσή της και μπήκε στη διεκδίκηση της νίκης, φτάνοντας στην ισοφάριση 69-69 δύο λεπτά πριν το τέλος. Εκεί η ΜΕΝΤ φάνηκε πιο έμπειρη ίσως και πιο τυχερή κι έκλεψε τη νίκη, φεύγοντας με το ροζ φύλλο αγώνα.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την προσπάθειά τους κι ένα μεγάλο «ευχαριστώ» στον κόσμο που βρέθηκε κοντά στην ομάδα μας.

Δεκάλεπτα: 21-23, 32-44, 52-60 και 71-78

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 5(1), Παντελίδης 18, Μπέγος 18(4), Δημητρόπουλος 2, Βλάχος 5(1), Τερσενίδης 10(2), Κορομπίλιας, Καλαϊτζίδης 10, Μονοβασίλης, Δαραβίγκας 2 , Κέδρος 1 και Ντόντης.