Η προπαραμονή των Χριστουγέννων ξεκίνησε με κάλαντα και συνεχίστηκε με εκδηλώσεις-φωτιές- μπουμπούνες σε πολλά σημεία του Νομού μας. Όπως επισήμανα στους χαιρετισμούς που απηύθυνα οι συμβολισμοί είναι υψηλοί.Ζεσταίνοντας την φάτνη που γεννήθηκε ο Χριστός,ας ζεστάνουμε τις καρδιές μας ερχόμενοι πιο κοντά ο ένας με τον άλλο,με ΑΓΑΠΗ και ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ.
Πρόλαβα και πέρασα κατά σειρά από Μανιάκοι, Μηλίτσα, Αμπελόκηπους, Κορησό, Χιλιόδενδρο, Καλοχώρι, Κολοκυνθού, Κρανοχώρι.
Κ Α Λ Α Χ Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Γ Ε Ν Ν Α!
Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α!
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/2-11-1024x461.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/3-7-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/4-5-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/5-3-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/6-4-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/7-3-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/8-2-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/9-2-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/10-2-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/11-1-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/12-1-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/13-1-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/14-1024x768.jpg)
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/12/15-1024x768.jpg)