«Γκέλαραν» τα Γραμμοχώρια 2-2 στην ΑΕ Βιτσίου – Μεγάλα διπλά για ΑΟ Κάστωρ και Πολυκάρπη (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Επανέναρξη του πρωταθλήματος μετά από ένα μήνα διακοπή, είχαμε σήμερα με την διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής ημέρας, η οποία ήταν φτωχή σε παραγωγικότητα καθώς σημειώθηκαν μόλις 16 γκολ, ενώ αναβλήθηκε λόγω covid το ντέρμπι Αστραπή Μ. – Παναργειακός.

Απώλεια βαθμών όμως είχε η πρωτοπόρος ομάδα των Γραμμοχωρίων, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 στο Τοιχιό κόντρα στην σκληροτράχηλη ΑΕ Βιτσίου. Τα ελάφια, αν και προηγήθηκαν στο α’ 45λεπτο με 0-2, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα… ίσα, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην πρώτη τους απώλεια βαθμών εκτός έδρας.

Ποδαρικό με το… δεξί έκανε ο Γράμμος Μαυροχωρίου επικρατώντας και μάλιστα με ανατροπή με σκορ 2-1 του Νταηλάκη.

Την έκπληξη της ημέρας έκανε ο ΑΟ Κάστωρ, ο οποίος πέτυχε μεγάλη νίκη στους Αμπελόκηπους επί της Δόξας με σκορ 0-1, σημειώνοντας παράλληλα το πρώτο τρίποντο μακριά από την έδρα του.

Την πρώτη νίκη εκτός έδρας σημείωσε και ο Ηρακλής Πολυκάρπης επικρατώντας μετά από ένα συναρπαστικό και δραματικό ματς, στην Πεντάβρυσο της τοπικής ομάδας με σκορ 2-3, νίκη με την οποία πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.