Βίντεο από τον αγώνα Δόξα Αμπελόκηπων – Αστραπή Μεσοποταμίας 1-3

Τη νίκη με ανατροπή πήρε η Αστραπή Μεσοποταμίας στο γήπεδο Αμπελόκηπων. Στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης οι παίκτες της Δόξας Αμπελοκήπων με ωραία συνεργασία στα πλάγια κατάφεραν να φέρουν τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι με τον επιτιθέμενο να σκοράρει με κεφάλια από πλεονεκτική θέση για το 1-0.
Η Αστραπή χάνοντας πολλές κλασικές ευκαιρίες από πολύ κοντά δεν κατάφερε έγκαιρα να σκοράρει και να ισοφαρίσει, κάτι που έγινε στο 28’ με ωραίο συρτό σουτ του Σωτηριάδη και τέσσερα λεπτά αργότερα έπειτα από γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι ο προωθημένος Πασόλης να κάνει την ολική ανατροπή (1-2) που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Αστραπή μη κατεβάζοντας ρυθμό και με ωραίες συνεργασίες κατάφερε να βγάλει αρκετές φάσεις και να σκοράρει με τον Ανέστη Παλαιοδήμο στο 65’ με ωραίο πλασέ εντός της περιοχής γράφοντας το τελικό 1-3.