Καστοριά

Μπαράζ: Ήττα της Αστραπής 0-1 από την ΑΕ Μεσολογγίου (αποτελέσματα – βαθμολογία – highlights βίντεο)

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα εντός έδρας σε ισάριθμα ματς γνώρισε η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας. Οι κιτρινόμαυροι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου Μπαράζ Πρωταθλητών ΕΠΣ, αν και προσπάθησε ιδιαίτερα στο β’ ημίχρονο, τελικά δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα και βρίσκεται πλέον στην τελευταία θέση του ομίλου.

Σε γενικές γραμμές το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ήταν μέτριο ποιοτικά με φτωχό θέαμα και μόνο στο β’ ημίχρονο οι δύο ομάδες ανέβασαν στροφές, ο αγώνας απέκτησε ρυθμό, με εναλλασσόμενη υπεροχή, και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και χάρισε το πρώτο τρίποντο στην ΑΕ Μεσολογγίου σημείωσε το 80’ με ασύλληπτο σουτ ο Μιχαλόπουλος.