ΑθλητικάΚαστοριάΚοζάνη

Τα γκολ από το φιλικό Εορδαϊκός-Καστοριά 2-2 (βίντεο)

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχτηκαν στο φιλικό προετοιμασίας Εορδαϊκός και Καστοριά, σήμερα Κυριακή 13 Αυγούστου στο γήπεδο της Πτολεμαΐδας.
Η Καστοριά άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Πάλλα να εκτελεί το κερδισμένο κόρνερ των φιλοξενούμενων, η μπάλα θα περάσει από όλους, με τον Τσάνι από κοντά να κάνει το 0-1.
Ο Εορδαϊκός ισοφάρισε στο 20ο λεπτό με πανέμορφο γκολ από τον Τοπάλη, ο οποίος με πανέμορφο σουτ, θα αιφνιδιάσει τον πορτιέρο της Καστοριάς, κάνοντας το 1-1.
Στο 65’ η Καστοριά βρήκε τον τρόπο να πάρει εκ νέου το προβάδισμα, με τον Παπουτσίδη να κάνει ωραία κάθετη μπαλιά στον Σαχινίδη, ο οποίος μετά από ατομική ενέργεια θα κάνει την σέντρα με τον Παπαγεωργίου να γράφει με κεφαλιά το 1-2.
Το τελικό 2-2, διαμόρφωσε ο Καλαμάρης, στο 82ο λεπτό, με πολύ όμορφο σουτ.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης

Ισόπαλη η Καστοριά στο φιλικό στον Εορδαϊκο (φωτογραφίες)