ΑθλητικάΆργος ΟρεστικόΕκδηλώσειςΚαστοριάτελευταίες ειδήσειςφωτορεπορτάζ

Ο αγώνας των 5 χιλμ. στο Run Greece Καστοριά 2023 (αποτελέσματα – φωτογραφίες – βίντεο)

Απίστευτη Σόνια Τσεκίνι, μετά τα 10 κέρδισε και στα 5 χιλμ.. Μάλιστα οι τρεις πρώτες γυναίκες είναι Καστοριανές!

Η Σόνια Σεκίνη δεν αρκέστηκε στη νίκη της στα 10 χλμ. καθώς λίγο μετά τον τερματισμό της βρέθηκε και στην εκκίνηση των 5 χλμ. όπου τερμάτισε πρώτη σε 19.41.21. Δεύτερη ήταν η Αγγελική Παπαγεωργιάδου με 21.41.43 και στην τρίτη θέση τερμάτισε η Σταυρούλα Παπαβασιλείου σε 24.52.90.

Στους άνδρες την πρώτη θέση στην απόσταση των 5 χλμ. πήρε ο Γιώργος Παπαϊωάννου τερματίζοντας σε 16.15.95, με τον Αλέξανδρο Παπαγιάννη να είναι δεύτερος με 18.51.29 και τον Γιώργο Πέτση να ολοκληρώνει την τριάδα με 18.58.32.

Run Greece: Οι νικητές στα 10 χλμ. (αποτελέσματα – φωτογραφίες)

Run Greece: Οι νικητές στον ημιμαραθώνιο – 1η στις γυναίκες η Αφροδίτη Κυρκοπούλου (αποτελέσματα – φωτο)

Run Greece Καστοριά 2023: Ξεκίνησε η γιορτή του αθλητισμού (φωτογραφίες – βίντεο)

Run Greece: Ο αγώνας των μαθητών (φωτογραφίες – βίντεο)