Αποτελέσματα αγώνων του Α.Σ. Καστοριάς το Σαββατοκύριακο (φωτογραφίες)

Με νίκες συνέχισε ο  Α.Σ. Καστοριάς στο Εφηβικό και Παιδικό Πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 46-74

Το απόγευμα του Σαββάτου οι έφηβοι ταξίδεψαν στην Πτολεμαΐδα, όπου αντιμετώπισαν την τοπική ομάδα. Το τελικό αποτέλεσμα 46-74.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ.), Φιλιππίδης Δ., Πιπερόπουλος, Στεργιόπουλος, Στεφάνου, Λαγγιώτης, Κώτσης Π., Κωνσταντίνου Γ., Κωνσταντίνου Σ., Μονοβασίλης Αλ.,  Μαυροδήμος Κ. και Εφραιμίδης Μ.

————————————————————————————————————–

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Α΄ – Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 56 – 34

Το πρωί της Κυριακής το Παιδικό Α΄ αντιμετώπισε το Βελβεντό στο κλειστό της Μεσοποταμίας. Τελικό αποτέλεσμα 56-34.

Α.Σ. Καστοριάς Α΄ (Καραταγλίδης): Αντωνιάδης Αν., Κωνσταντίνου Ηλ., Κωνσταντίνου Γ., Εφραιμίδης Μ., Καραβατάκης Κ., Στεφάνου Β., Γκόσδας Δ., Σιμώτας Ορ., Μαυροδήμος Αγγ., Καρακώστας Κ., Τσάκας και Πελαγίδης Κ..

——————————————————————————————-

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL LEAGUE 2 2023-24

Κ.Σ. ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις 60-51

Στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της National League 2, ο Α.Σ. Καστοριάς αντιμετώπισε εκτός έδρας τους Αετούς Βέροιας.

Σ’ ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, η ομάδα μας παρόλο που διαθέτει την καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα, σημείωσε μόλις 22 πόντους στο 1ο ημίχρονο, έχοντας όμως την πρωτοπορία στο σκορ 20-22.

Το 2ο ημίχρονο ενώ ξεκίνησε πολύ καλύτερα παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα, στη συνέχεια βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ 39-34, γ΄ περίοδος, και τελικά ήρθε η ήττα μετά από πολύ καιρό. Τελικό σκορ 60-51.

Ταυτόχρονα χάσαμε την ευκαιρία να βρεθούμε στην 1η θέση, μιας και οι αήττητοι Τιτάνες Παλαμά, γνώρισαν κι αυτοί την 1η ήττα τους.

Δεν πρέπει όμως να μην αναγνωρίσουμε ότι, η ομάδα μας πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, πληρώνοντας δυστυχώς τη μεγάλη αστοχία της.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την προσπάθειά τους!

Για τη συνέχεια υπάρχει διακοπή για τις γιορτές και επόμενη εντός έδρας αγωνιστική στις 7 Ιανουαρίου 2024, με αντίπαλο το Άργος Ορεστικό.

Δεκάλεπτα: 13-12, 20-22, 39-34 και 60-51

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Μπέγος Ρ. 7(1), Τερσενίδης Χρ.9(1), Δατσιάδης Δ. 20(4), Χότζα Ερ. 10, Παγανάς Γ.3,  Κορομπίλιας Γ.1, Δημητρόπουλος Ι. 1, Πιπερόπουλος Ηλ., Παντελίδης, Στεφανής Γ., Φιλιππίδης Δ. και Κώτσης Π.