Η Φλατσάτα για την πρώτη βαθμολογική απώλεια για την ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα

Πρώτη βαθμολογική απώλεια για την ομάδα μας στο φετινό πρωτάθλημα με αντίπαλο την πολύ καλή και νεανική ομάδα των Ελπίδων Μεσοποταμίας.
Μετά από ένα ωραίο παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες πάλεψαν για την νίκη τελικά μοιράστηκαν τους βαθμούς και τις εντυπώσεις αφού το τελικό σκορ ήταν 2-2.
Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο πλασέ που σημείωσε ο Αλεξανδρίδης Ευστάθιος (στο ντεμπούτο του) οι Ελπίδες αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν, αλλά και να προηγηθούν πριν το τέλος του ημιχρόνου, το οποίο τελείωσε με 1-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας βρήκε γρήγορα την ισοφάριση μετά από το πέναλτι που κέρδισε ο Αλέξης Αλεξανδρίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Πασχάλης Παπαδημητρίου.
Από εκείνο το σημείο και έπειτα το ματς ήταν μοιρασμένο με ευκαιρίες εκατέρωθεν.
Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. καθώς με το ωραίο ποδόσφαιρο που έπαιξαν αποζημίωσαν τον κόσμο που παρόλο το “τσουχτερό” κρύο παρακολούθησε το παιχνίδι.