Ο Παναργειακός για τη νίκη στο Νταηλάκη (φωτογραφίες)

Επέστρεψε στις νίκες ο Παναργειακός με το νικηφόρο πέρασμά του από το Νταηλάκη 0-1 για τη 13η αγωνιστική πρωταθλήματος.
1️Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα η ομάδα του Άργους έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι των γηπεδούχων μετά από πλασέ του Γκαλίτσα.
Το ημίχρονο έκλεισε με ελάχιστες ευκαιρίες στις εστίες των τερματοφυλάκων και το σκορ ισόπαλο 0-0 με τις δύο ομάδες να παλεύουν για να επιβληθούν.
2️ Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Παναργειακού ανέβασαν ταχύτητα, πίεσαν πολύ τον αντίπαλο και σε μία από τις ευκαιρίες τους κατάφεραν να σκοράρουν στο 60ο λεπτό μετά από χτύπημα κόρνερ του Καρανάσιου και κεφαλιά του Κόζαρη από κοντινή απόσταση.
Οι ποδοσφαιριστές του Α.Σ.Νταηλάκης έδειξαν έντονη αγωνιστικότητα ως το τέλος του αγώνα ωστόσο χάρη στο πάθος και την ωριμότητα των παιχτών του Παναργειακού δεν κατάφεραν να φανούν ιδιαίτερα απειλητικοί.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΥ
Αρχική: 🧤Τζιάρας (ντεμπούτο), Παπαθανασίου, Πολυχρονίου, Κόζαρης, Γκαλίτσας, Ζυγάς, Καραλιόπουλος, Φιλίππου, Καρανάσιος Α., Τζανίδης, Καρανάσιος Σ.,
Αλλαγές : Αγγέλκος, Σιμάι, Τζήμας.
ΣΚΟΡΕΡ: Κόζαρης
ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ: ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 🆚 ΑΣ.ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ