Ο ΑΣ Καστοριάς_άροσις για τη μεγάλη νίκη στη Κατερίνη (φωτογραφίες)

Στα πλαίσια των play off της National League 2, ο Α.Σ. Καστοριάς_άροσις ταξίδεψε στην Κατερίνη όπου αντιμετώπισε τον Πιερικό Αρχέλαο.

Η ομάδα μας με την πλάτη στον τοίχο μετά την ήττα στην έδρα μας και το σκορ 1-0 υπέρ των γηπεδούχων, έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να ισοφαρίσει τη σειρά σε 1-1 και να διεκδικήσει την είσοδο στην επόμενη φάση την Κυριακή στην Καστοριά.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, 1ο δεκάλεπτο 16-12 και ημίχρονο 36-24. Στην αρχή του 3ου δεκαλέπτου, η διαφορά έφτασε και 13 πόντους, για να κλείσει στους 5 πόντους 44-39.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες μας έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα, ανεβάζοντας την αποτελεσματικότητά τους σε άμυνα και επίθεση, κατάφεραν να πάρουν την πολύτιμη νίκη 54-62 και να ισοφαρίσουν 1-1.

Πλέον όλα θα κριθούν την Κυριακή στις 17:00 στην έδρα μας.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας για τη μεγάλη ανατροπή που κατάφεραν να κάνουν.

Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις 54-62

Δεκάλεπτα: 16-12, 31-24, 44-39 και 54-62

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Μπέγος Ρ. 19(3), Τερσενίδης Χρ.12, Δατσιάδης Δ. 14(1), Χότζα Ερ. 15, Σαρρής Ιωαν., Πιπερόπουλος Ηλ., Παντελίδης Αγ.2,Παπαδημητρίου Ηλ., Κορομπίλιας Γ., Στεφανής γ., Κώτσης Π. και Ντόντης Π.

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Καστοριάς 54-62: Το δραματικό τέταρτο 10λεπτο (βίντεο)