ΑθλητικάΚαστοριάΚοζάνη

Final 4 Παίδων: Στον μικρό τελικό ο ΑΣ Καστοριάς ήττα από τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας με 69-55 (φωτο)

Στο τελικό που θα γίνει αύριο στην Λευκόβρυση προκρίθηκε ο Αρίων Πτολεμαΐδας που στον 1ο ημιτελικό κέρδισε την Καστοριά με 69-55

Με καλάθι του Γουγούση στο +20 ο Αρίων 41-21 στο 18ο

Ξεκίνησε το  2ο ημίχρονο με την Καστοριά να μπαίνει καλύτερα και να μειώνει 42-31 στο 22ο με ένα σερί 7-0

Η Καστοριά έχει μπει καλύτερα ο Αρίων μετά από 3:41 δεν έχει πετύχει καλάθι και έτσι το σκορ έχει γίνει

42-35

Ο Στογιάννης με το 3ο τρίποντο πετυχαίνει τους πρώτους πόντους του Αρίωνα στο 2ο μέρος μετά από 4:30 και κάνει το 45-35.

Ο Αρίων δείχνει να βρίσκει τα πατήματα του και με καλάθι και φάουλ του Λαζακίδη κάνει το 50-36 στο 26ο

Ο Αρίων χτίζει το δικό του σερί και με 13-1 προηγείται 55-36 στο 27ο

Ο Αρίων είναι και πάλι “αφεντικό” στο παιχνίδι και προηγείται 57-36 1:30 πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου

Τέλος 3ου δεκαλέπτου Αρίων- Καστοριά 58-38

Ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο

Με 8:20 για το τέλος Αρίων – Καστοριά 60-38

Στο +24 ο Αρίων (64-40) με 6 λεπτά για το τέλος,

Με ένα μικρό σερί 5-0 η Καστοριά μειώνει 64-45 στο 35ο

Με 3:02 για το τέλος ο Αρίων προηγείται 67-51

Ο Αρίων έχει να σκοράρει πολύ ώρα και η Καστοριά μειώνει σε 67-55 με 2 λεπτά για το τέλος

Τελικό αποτέλεσμα 69-55 και ο Αρίων στον αυριανό τελικό

Αρίωνας: Τριανταφυλλίδης 15 (1), Μουρατίδης 9 (1) , Καλαμαράς 4, Πέκος 5, Γουγούσης 5, Στογιάννης 19 (3), Λαζακίδης 5, Λογδανίδης 1, Παρασχάκης 4, Ζησόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Μαυρομάτης.

Καστοριά: Αντωνιάδης, Η. Κωνσταντίνου 7, Εφραιμίδης 5, Καραβατάκης, Στεφάνου 7, Γκόσδας, Σιμώντας, Μαυροδήμος 5 (1), Γ. Κωνσταντίνου 24 , Καρακώστας, Κώτσης, Ζήλας  7