Καστοριά

Μπαράζ: Ήττα της ΑΕ Γραμμοχωρίων 2-3 από τη Θύελλα Ελεούσας

Συναρπαστικό ματς με πλούσιο θέαμα, συγκινήσεις και ανατροπές έγινε στο γήπεδο του Κάστορα μεταξύ της ΑΕ Γραμμοχωρίων και της Θύελλας Ελεούσας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ 0-1 και 2-1, στην επανάληψη, ωστόσο, ανέβασαν στροφές και με δύο γκολ που πέτυχαν, επικράτησαν τελικά με σκορ 2-3 και με νίκη την Κυριακή (2/6) απέναντι στην Αναγέννηση Περιβολίου εξασφαλίζουν την άνοδο τους στην Γ΄ Εθνική.

Στο 22΄ ο Νάκος έκανε το 1-0 για την ΑΕ Γραμμοχωρίων. Η Θύελλα Ελεούσας ισοφάρισε στο 36ο λεπτό με γκολ που πέτυχε ο Νούγιας, ενώ στο 39΄ είχε δοκάρι με τον Νάσιο.

Στο 44΄ ο Μήλιος έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ 2-1 για τα ελάφιαπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 60΄ ο Βελτσίστας έκανε το 2-2 και στο 74΄ ο Νάσιος διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου, Κωνσταντινίδης – Γιατσίδης (Μακεδονίας)

ΑΕ Γραμμοχωρίων: Κουτσικανίδης, Κύρου, Παπαδάμος (46΄ Πετρόπουλος), Σίμος, Ντούκας Σ., Βελένης, Νάκος, Βασιλειάδης, Μήλιος, Ντούκας Ν., Σταμούλης.

Θύελλα Ελεούσας : Κοττίκας, Μαρμούτας, Μπουκουβάλς, Νάσιος, Μαλλάτος, Μουχάνης, Παπαρούνας Σ., Πασχάλης, Τσάγκας, Νούγιας, Βελτσίστας.