![κοπή κλαδιών](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/SITE-Kopi-kladion.jpg)
Συνεχίζονται οι παρεμβάσεις που πραγματοποιεί η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, με το ανθρώπινο δυναμικό και τα μηχανήματα του Τμήματος Αμαξοστασίου της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς. Πιο συγκεκριμένα οι εργασίες που εκτελέστηκαν αφορούσαν :
- κοπή κλαδιών στον δρόμο Κλεισούρας – Βαρυκού
- κοπή κλαδιών στον δρόμο Άργος Ορεστικού – Κωσταραζίου
- διαμόρφωση δασικής οδοποιίας στην περιοχή Τριλόφου
- διαμόρφωση αγροτικής οδοποιίας στην περιοχή Χιλιοδένδρου