Α’ Εθνική: Ισοπαλία στην πρεμιέρα για τον ΓΠΟ Καστοριάς (βίντεο – τα γκολ)

Ψυχρολουσία για τον Γυναικείο Ποδοσφαιρικό Όμιλο Καστοριάς την πρώτη αγωνιστική, καθότι οι Νέες Ατρομήτου άνοιξαν το σκορ με πέναλτι μόλις στο 3′ λεπτό!
Από εκείνο το λεπτό η ομάδα μας ανέκτησε την κυριαρχία του αγώνα, με τις νέες Ατρομήτου να απειλούν μόνο με αντεπιθέσεις.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας σωρεία ευκαιριών και ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ με γκολ της Schaefer 1-1 και της Κατσάνου 2-1 με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.
Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης στην μοναδική επίσκεψη των Νέων Ατρομήτου στα καρέ της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο.
Άμεση ήταν η απάντηση της ομάδας μας στο επόμενο λεπτό με την Ντάβου να μην μπορεί τελικά να βρει δίχτυα προ κενής εστίας!