Τα αποτελέσματα αγωνων του Α.Σ. Καστοριάς το Σαββατοκύριακο (φωτογραφίες)

Για τη 2η αγωνιστική της National League 2, ο Α.Σ. Καστοριάς_άροσις ταξίδεψε στην Καρδίτσα όπου αντιμετώπισε την τοπική Αναγέννηση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα για την ομάδα μας, με αποτέλεσμα η γηπεδούχος να πάρει το προβάδισμα και να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο με διαφορά 13 πόντων, 29-16. Η εμπειρία όμως και η ψυχική δύναμη των παικτών μας έφερε την αντίδραση, μειώνοντας τη διαφορά στο ημίχρονο 44-39 και μάλιστα πήρε το προβάδισμα στο 3ο δεκάλεπτο, 62-66.

Από ‘κει και πέρα στο 4ο δεκάλεπτο, οι ομάδες άλλαζαν συνεχώς το προβάδισμα, για να φτάσουν ισόπαλες στο τελευταίο δευτερόλεπτο 77-77.

Με τρίποντο και φάουλ του Θωμά Δήμου, κατάφεραν οι παίκτες μας να αποδράσουν με τη νίκη 77-81, από μία από τις πιο σκληρές έδρες του πρωταθλήματος.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας, που κατάφεραν να κάνουν το 2 στα 2 απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα.

Επόμενη αγωνιστική στην έδρα μας, με στόχο το 3 στα 3.

Δεκάλεπτα: 29-16, 44-39, 62-66 και 77-81

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Χότζα Ερ. 16 (1), Μπέγος Ρ. 13(2), Τερσενίδης Χρ.15(2), Παγανάς Γ. 8, Δήμου Θ. 19(3), Παντελίδης 7(1), Εφραιμίδης Μ., Στεφανής Γ., Στεργιόπουλος Γ., Κωνσταντίνου Γ., Φούφας Λ. και Πιπερόπουλος Ηλ.3(1)

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 71-34

Για το εφηβικό πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. ο Α.Σ. Καστοριάς αντιμετώπισε το Σάββατο το απόγευμα τα Ελίμεια.

Οι παίκτες μας πήραν μια εύκολη νίκη με 71-34.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ.11(1),  Στεφανής Ορ., Φιλιππίδης Δ.5(1), Κωνσταντίνου Γ.21(1), Λαγγιώτης Γρ.5, Μονοβασίλης Αλ.9, Κώτσης Π.4, Στεφάνου Β. 2, Μαυροδήμος Κ. 2, Εφραιμίδης Μ.8,Κωνσταντίνου Ηλ.2., και Καρακώστας Κ. 2.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β΄-Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Β΄ – Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ  49-59

Το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα παίδων Β´ του συλλόγου, υποδέχτηκε την ομάδα παίδων του Πρωτέα Γρεβενών όπου οι αθλητές της ομάδας μας που αποτελείται κυρίως από αθλητές του προπαιδικού, έπαιξαν ομαδικά και κατάφεραν να σταθούν δυνατά στο παιχνίδι. Την νίκη πήρε η ομάδα των Γρεβενών με σκορ 49-59.

Α.Σ. Καστοριάς Β΄ (Τερσενίδης): Γεωργιάδης Χρ., Καραλής Π., Μαυρομάτης Ευάγ.,  Ηλίου Στ., Πούτιας Θ., Ζούντας Μ., Παπαευθυμίου Ρ., Ζυγούρης Β. και Δήμζας Κ..

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄-Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Α΄ – Ο.Φ. ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 86 – 24

Την Κυριακή το πρωί για το παιδικό πρωτάθλημα το παιδικό Α΄ αντιμετώπισε το Τσοτύλι.

Νίκη για την ομάδα μας με 86-24 και συμμετοχή και των δώδεκα παικτών μας στο σκοράρισμα.

Α.Σ. Καστοριάς Α΄ (Καραταγλίδης):  Μαυροδήμος Αγγ.7(1), Τάσιος Π.6, Πιπερόπουλος Π.8, Καραβατάκης Κ. 6, Ντόντης Αν.6, Γκόσδας Δ.4,  Κωνσταντινίδης Ζ. 2, Κώτσης Θ.14(1), Σιμώτας Ορ. 12, Καραλής Π. 3, Μπιτσόλης Π. 4 και Παλιούρης Κ. 14.