Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, το Trip Advisor, βραβεύει το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Μετεώρων και Μουσείο Μανιταριών με Πιστοποιητικό Διάκρισης για το 2017.
![](http://enlefko.fm/sites/default/files/nea-brabeusi-gia-to-mouseio-manitarion-meteoron.jpg)
Ο διαδικτυακός ταξιδιωτικός οδηγός το κατατάσσει ταυτόχρονα πρώτο μεταξύ όλων των Μουσείων της Θεσσαλίας και δεύτερο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας στην Ελλάδα.
Η βράβευση αυτή αποκτά ακόμα μεγαλύτερη αξία, αν λάβει κανείς υπ’ όψιν του ότι το Μουσείο λειτουργεί μόλις δυόμιση χρόνια.
Γιώργος Βράτσος