![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2019/03/53121506_10219123813514979_2708526661711691776_n.jpg)
διοργάνωσε την καθιερωμένη πλέον εκδήλωση Ημέρα Καριέρας!
Την Τετάρτη 6 Μαρτίου στις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ VOLTEROS φιλοξενήθηκε η εταιρία ΑURA! H AURA είναι μια Ελληνική εταιρία εισαγωγών – εξαγωγών, όπου διανέμει και εκπροσωπεί κατ ‘ αποκλειστικότητα οίκους της Ευρωπαϊκής Ένωσης και της Ασίας διαθέτοντας κέντρα πωλήσεων στον κλάδο της Βιομηχανίας των καλλυντικών, αντιπροσωπεύοντας σε όλη την Ελλάδα τα Premium – Κορυφαίας ποιότητας καλλυντικά.
Οι σπουδαστές του τμήματος «Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης & Μακιγιάζ» είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν και να ανταλλάξουν απόψεις με τις καταξιωμένες επαγγελματίες, να περάσουν από συνέντευξη και να κλείσουν μια θέση πρακτικής άσκησης ή μόνιμης απασχόλησης σε κολοσσούς εταιριών συνεργαζόμενους της ΑURA.
Πρόκειται για το αποκορύφωμα της διαδικασίας διασύνδεσης των σπουδαστών με τις επιχειρήσεις που ξεκίνησε το Ιδιωτικό Ι.Ε.Κ. VOLTEROS, διοργανώνοντας παρουσιάσεις , θεματικά σεμινάρια και εκπαιδευτικά προγράμματα έχοντας ως στόχο την εκπαίδευση, την κατάρτιση και την επαγγελματική εξασφάλιση των σπουδαστών του Ι.ΙΕΚ
Η διεύθυνση, οι σπουδαστές και οι καθηγητές του Ιδιωτικού ΙΕΚ VOLTEROS συγχαίρονται και ευχαριστούν την Ευδοκία Ελευθεριάδου, Ευδοκία Παντελίδου και Στέλλα Χαίρη για beauty tips που μας δίδαξαν!
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2019/03/53113377_2145791245751387_3457162190371422208_n.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2019/03/53220912_2300765446845965_6014328243157467136_n.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2019/03/53385651_10219123820715159_4975250017871724544_n.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2019/03/53548544_791532484561211_7165165778092687360_n.jpg)
IEK VOLTEROS
Διεύθυνση: Γκέρτσου Κωνσταντίνου 39
Τηλέφωνο: 2461 028197