Ισόπαλο το ντέρμπι Καλλιθέα – Πολυκάρπη (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Νέο ενδιαφέρον αποκτάει το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας μετά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής ημέρας.
Το ντέρμπι κορυφής μεταξύ Καλλιθέας και Ηρακλή Πολυκάρπης, έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1, με τους γηπεδούχους να σώζουν την… παρτίδα στο 85’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ισοφαρίζοντας σε 1-1, υποχρεώνοντας τον πρωτοπόρο Ηρακλή στην πρώτη απώλεια βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα.
Την ισοπαλία στο ντέρμπι της ημέρας εκμεταλλεύτηκε η ομόνοια Βογατσικού, η οποία ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη, επικράτησε με σκορ 4-1 της φορμαρισμένης και αήττητης εκτός έδρας Πενταβρύσου, κι έτσι μαζί με τον Ηρακλή μοιράζονται την κορυφή της βαθμολογίας, με διαφορά 2 βαθμών από την 2η Καλλιθέα.
Σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Νταηλάκης επιβλήθηκε με το καθαρό σκορ 2-0 του Παναργειακού, υποχρεώνοντάς τον στην 1η ήττα εκτός έδρας, ενώ σεφτέ στις νίκες μέσα στην έδρα της έκανε ο Γράμμος Μαυροχωρίου μετά το εύκολο 3-0 επί της Δόξας Αμπελοκήπων.Το πρώτο τρίποντο εκτός έδρας και την επιστροφή στις νικηφόρες εμφανίσεις πανηγύρισε η Δόξας Κορησού που πέρασε νικηφόρα από το Βίτσι με σκορ 1-3, ενώ μεγάλο διπλό και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο ΑΟ Κάστωρ επικρατώντας μετά από ένα συναρπαστικό ματς με σκορ 2-3 των Γραμμοχωρίων.