Πιο συγκεκριμένα, η Αντιδημαρχία Τεχνικών Έργων – Πολεοδομίας και Αξιοποίησης Δημοτικής Περιουσίας προχώρησε σε τοποθετήσεις προστατευτικών κάγκελων και κιγκλιδωμάτων σε γειτονιές της πόλης και σε άλλες περιοχές Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Καστοριάς.
Όπως σημείωσε ο Αντιδήμαρχος κ. Τριαντάφυλλος Παπαδόπουλος, σκοπός αυτών των παρεμβάσεων, οι οποίες θα συνεχιστούν στο αμέσως επόμενο διάστημα και σε άλλα σημεία του Δήμου, είναι η διευκόλυνση και ασφαλής διέλευση των πεζών στους κοινόχρηστους δημοτικούς χώρους, αλλά και η προστασία αυτών, με στόχο τη βελτίωση της καθημερινότητας των δημοτών.
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/ράμπα-ΟΜΟΝΟΙΑ.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/Μητρόπολη.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/εκκλησία-Παναγιάς-Απόζαρι.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/Αγίου-Νικολάου.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/αριστερά-Αγ.-Νικολάου1.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/αριστερά-Αγ.-Νικολάου2.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/ΕΚΚΛΗΣΙΑ-ΛΕΥΚΗ.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/Βυσσινιά-κιόσκι.jpg)
![](https://fouit.gr/wp-content/uploads/2020/08/Βυσσινιά-σκάλα.jpg)