Τα highlights του αγώνα Άρης – ΓΠΟ Καστοριάς (βίντεο)

Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το ματς της 4ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής ποδοσφαίρου Γυναικών, μεταξύ των ομάδων Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΠΟ Καστοριάς.
Για ένα ακόμη ματς τα κορίτσια της Καστοριάς πλήρωσαν την απειρία του και στάθηκαν φοβερά άτυχα, καθώς έχασαν κλασικές ευκαιρίες, ωστόσο, όμως η τύχη της γύρισε την πλάτη γνωρίζοντας την ήττα στον Άρη Θεσ. με σκορ 2-0.
Στο 18′ ακυρώθηκε γκολ της Τζιάρα ως οφσάιτ, ενώ η ίδια παίκτρια στο επόμενο λεπτό έχασε κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.
Ο Άρης απείλησε στο 27′ και 34′, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες, ενώ στ0 38′ από αδράνεια της άμυνας η Πελεκούδα άνοιξε το σκορ. Με την εκπνοή του ημιχρόνου, η Σαββίδου έγραψε το 2-0.
Στην επανάληψη ο Άρης απείλησε στο 56′, ενώ η Καστοριά στο 77΄είχε δοκάρι με την Τζιάρα και στο 82′ μία ακόμη χαμένη κλασική ευκαιρία με την Τζιάρα.